Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 Öztaylan; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün biz gençlere armağan ettiği bu özel gün Türk tarihimiz için çok önemli bir gündür. Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yakmak için Bandırma Vapuru ile yola çıkarak Samsun’a ayak bastığı bu anlamlı günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi ise son derece anlamlıdır.

TGS İzmir'de kadın başkan dönemi TGS İzmir'de kadın başkan dönemi

Bizler, her zaman bu ülkenin geleceğine yatırım yapmayı, gençlerin geleceğine yatırım yapmak olarak görüyor ve bu anlayış ile hareket ediyoruz. Bu anlayışımızı Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yılında gerçekleşen seçimde Ak Parti kadrolarındaki genç Milletvekillerimiz ile görmek mümkündür. Ülkemiz de, özellikle Ak Parti hükümetlerimiz döneminde gençlerimiz ile ilgili birçok alanda önemli reformlar gerçekleştirdik. İnanıyorum ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz Türkiye Yüzyılının ikinci yarısında ülkemizi bugün ulaştığı seviyeden çok daha ileriye taşıyacaklardır.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 104. Yıldönümünü tekrar kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.