Bölge turizmine değer katmak için kültürel kaynakların etkin kullanılmasına değinen Aydın, “Seferihisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında turizme katkı sunacak çok önemli gastronomi değerleri var. İlçemizde turizmi geliştirmek ve çeşitlendirmek için kültürel değerlerimizi etkin kullanmalıyız” dedi.

Yaz turizmi için geri sayımın başladığı bahar döneminde ilçe turizmine değer katmanın ve Seferihisar’ın turizm potansiyelini dört mevsim değerlendirmenin önemli olduğunu dile getiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Seferihisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında turizme katkı sunacak çok önemli gastronomi değerleri de var. İlçemizde turizmi geliştirmek ve çeşitlendirmek için kültürel değerlerimizi etkin kullanmalıyız” diyerek ilçenin kültürel değerlerine vurgu yaptı. Aydın, evinin kapılarını Anadolu Ajansı’na (AA) açan ve Seferihisar’ın önemli gastronomi değerlerinden biri olan yöresel lezzeti ekmek dolmasını AA’ya anlatan AK Parti Seferihisar Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Fikriye Sayarer Evin’e teşekkür etti. Yerel değerlerin tanıtımının çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Aydın, “Yönetim Kurulu Üyemiz Fikriye Sayarer Evin’in Seferihisar için çok önemli bir lezzet olan ekmek dolmasını tüm Türkiye’ye tanıtması çok değerli ve mutluluk verici. Anadolu Ajansı’nın yaptığı çekimde tarif edilen, Seferihisar’ımızın “ramazanın hediyesi” olarak adlandırdığı ekmek dolması gibi çeşitli gastronomi değerlerimiz var. Armola peyniri, nohut mantısı, sakızlı karanfilli tatlı tarhana, mandalina tatlısı ve daha başka pek çok lezzete sahibiz. Turizm ilçemizde yaz turizmi döneminde daha yoğun oluyor ancak gastronomi değerlerimizi de etkin kullanırsak gastronomi turizmiyle ilçemize değer katabiliriz” diye konuştu.

AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır” AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır”

Editör: Atakan Şen