Saygılı’dan ‘Yüzleşin’ çıkışı Saygılı’dan ‘Yüzleşin’ çıkışı

İzmir'de en çok üye girişi sağlayan AK Parti Buca İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen törenle yerel siyasette eşine az rastlanır bir proje hayata geçirildi. Hafta içi her gün bir meclis üyesi belirlenen saatlerde vatandaşları Turuncu Oda'da ağırlayacak. Nöbetçi meclis üyesi, vatandaşlardan gelen ve belediyeyi ilgilendiren arz, talep ve şikayetleri not ederek meclis gündemine taşıyacak. Meclis üyesi iletttiği gündem maddesinin takibini yaparak sonuçlanmasını sağlayacak.

haber2

“Bu kadro AK Parti belediyeciliğini Buca'ya geri getirecek”

Açılışta konuşan AK Parti İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu, ilçe başkanı Hakan Kalfaoğlu'nun teşkilatıyla birlikte güzel bir çalışma ortaya koymaya çalıştığını ve iyi bir sinerji yakaladıklarını belirterek ''AK Parti belediyeciliğini İzmir'de hangi ilçede alabiliriz? diye soru sorulsa buna herkes 'Buca' diyerek cevabı verir. O yüzden hep beraber bu kutlu davada Buca ilçesini tekrardan AK Parti belediyeciliğiyle taçlandırmak için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Buca'daki yolsuzlukları, sorunları görüyorsunuz. Adaletli, dürüst bir hizmet belediyeciliğini inşallah hep beraber buradaki kadrolar önce 2023'te sonra da 2024'te ortaya koyacaktır” dedi. Hayata geçirdikleri son projeyle Buca'da uyguladıkları aktif siyasetin çıtasını yükseltmeye devam ettirdiklerini ifade eden AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, ilçede yıllardır çözülemeyen sorunların çözülmesine vesile olacaklarını söyledi.

“Vatandaşlar belediyeden şikayetçi”

Göreve geldikleri günden bu yana ekip arkadaşlarıyla birlikte ilçeyi karış karış gezdiklerini anlatan Kalfaoğlu, vatandaşlarla yaptıkları görüşmelerde belediyenin sorun çözemeyen bir anlayışla yönetildiği sonucuna ulaştıklarını söyledi. Vatandaşların, belediyeye yaptıkları başvuru ve şikayetlerin bir türlü sonuçlanmadığından dert yandığını ifade eden Kalfaoğlu, “İzmir'de bir ilk yaparak meclis üyelerimize oda tahsis ettik. Böylece hafta içi her gün bir meclis üyesi vatandaşların sorunlarını dinleyerek not alacak. Ardından meclis üyemiz konunun özünü araştıracak ve uygun bulunması halinde meclis gündemine taşıyacak” diye konuştu.

Editör: Alper ÜNALAN