AK Parti İzmir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, kentte seçim kampanyası temaslarını Bayındır ve Tire’de sürdürdü.  Bayındır Çırpı Semt Pazarı’nı gezen Çankırı, pazar esnafının taleplerini dinleyip, vatandaşlarla bayramlaştı. Ardından Çırpı Esnaf Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeleriyle bir araya gelen Çankırı, ‘’Esnafımızın, ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine, ekonomik olarak büyümesine yaptıkları katkı çok büyük. İktidarımızın boyunca esnafımızın her zaman yanında olduk. Dünyanın zor dönemden geçtiği pandemi sürecinde, esnaf ve sanatkarlara esnafımıza sadece gelir kaybı ve kira desteği olarak aktardığımız kaynak 4,6 milyar lira. 3 bin ve 5 bin lira tutarlarındaki hibeler olarak verdiğimiz destek 4,3 milyar liradır. Esnafımızın Halkbank'tan kullandıkları faiz indirimli kredi limitini 5 bin liradan 500 bin liraya çıkardık. Yatırımlardaki kredi limitini 1,5 milyon liraya yükselttik.’’ dedi.

“Bin 300 kişiye istihdam sağlayacak”

Menemen'de muhteşem kortej! Menemen'de muhteşem kortej!

Bayındır Falaka’da çiçek üreticileriyle bir araya gelen Çankırı, ilçede Tarıma Dayalı İhtisas Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Organize Sanayi Bölgesi’nin temelinin atıldığını ayrıca Organize Sanayi Bölgesi ve Tarıma Dayalı İhtisas Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi projesinin de hayat geçirileceğini ifade etti. Tarım sigortası ile çiftçinin artık daha güvenli yatırım yaptığını anlatan Çankırı; “Bin 238 dekar alanında kurulacak çiçekçilik bölgesinde 47 adet sera işletmesi faaliyet gösterecek olup bitkisel üretim tohum, fide tıbbi ve aromatik bitkiler üretimi yapılacak. Proje ile bin 300 kişi iş sahibi olacak. Hükümetimiz Bayındır’a yatırımlarını sürdürürken, AK Belediyecilikle Belediye Başkanımız Uğur Demirezen de yerelde Bayındırlı hemşehrilerimizin her ihtiyacını görüyor.” dedi. 

“Gençlerimiz İHA ve SİHA’ları, TOGG’u gördükçe geleceğe çok daha kararlı bakıyorlar”

Saha temaslarını Tire’de Gökçeli, Dere ve Cumhuriyet mahallelerinde sürdüren AK Partili Ceyda Bölünmez Çankırı, gençlerin siyaseti doğru okuduğunu özellikle savunma sanayisinde atılan adımların kendilerine örnek teşkil ettiğini söyledi. Çankırı sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerimiz bilinçli ve eski Türkiye’de neler olduğunu araştırıp öğrenebiliyor, son 21 yılda kazanımlarımızı da yaşayıp görüyorlar. 21 yıllık iktidarımızda ayrım gözetmeden ülkenin dört bir yanını eserlerle donattık. Birilerinin hayal bile edemeyeceği yatırımları ve atılımlarını AK Parti hükümetleri olarak biz yaptık. Bu yüzdendir ki İHA ve SİHA’ları, TOGG’u gördükçe geleceğe çok daha kararlı bakıyorlar. Çünkü teknoloji çağında, bu kuşağı kucaklamak lazım. Bizim AK Gençlik teşkilatımız da bu konuda iri ve diri olarak kendi kuşağıyla topluma karşı politik duruşlarını sergileyebiliyor.”

Editör: Atakan Şen