Çiğli Halk Eğitim Merkezi'nden Farkındalık Yaratacak Etkinlik Çiğli Halk Eğitim Merkezi'nden Farkındalık Yaratacak Etkinlik

Menemen Gönüllü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEG-DER), Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesislerinde, özel gereksinimli çocukların motivasyonu için parti düzenledi. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik de, bu özel güne katılım sağlatıp, çocukların ve ailelerin yanında oldu. Çocuklarla bire bir ilgilenen ve hediyeler veren Başkan Çelik, çocukların ailelerine seslenerek, “Sizler bizim her zaman gönlümüzdesiniz.  Bu çocuklar bizlere yüce Allah’ın emanet ettiği meleklerdir. Bizler onlara bir meleğe yakışır şeklinde bakmak zorundayız.  O kadar mükemmel bir vazifeyi yüce Allah sizlere bahşetmiş. Rabbim iki cihanda da sizleri muvaffak eylesin. Devletimiz her zaman siz ailelerimizin yanındadır. AK Parti Menemen İlçe Başkanlığı olarak biz de sizlerin emrindeyiz.” dedi.

me

Mutluluk göz yaşları döküldü

Çocukların doyasıya eğlendiği etkinlik, eğlence, parti ve düğün havasında geçti.  Gelin olmak isteyen down sendromlu genç kızlar ile dans eden MEG-DER Başkan Yardımcısı İbrahim Atmaca ve Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri sorumlusu Zafer Körpe, çocukların mutluluğuna vesile oldukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Kızlarını gelinlikler içinde gören aileler ise mutluluktan göz yaşlarını tutamadı. Düzenlenen çocuk partisinde Menemen dışındaki ilçelerden de katılım sağlayan aileler çocuklarının mutluluğuna ortak oldu. Pandemi nedeniyle uzun zamandır evlerine kapanan çocukları için böylesine güzel bir etkinliği planlayan ve uygulayan MEG-DER Başkanı Senem Çelik’e ve Menemen Belediyesi çalışanlarına teşekkür eden çocukların aileleri, böylesine güzel etkinliklerin tekrarlanmasını istedi.

Editör: Alper ÜNALAN