İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu olan İZSU tarafından Mayıs ayında açılan fakat altyapı çalışmaları bitmesine rağmen taş döşemesi yapılmayan yollara Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan müdahale etmiş, önceki gece ekiplerle Menemenlilerin bozuk yol çilesini bitireceğini açıklamıştı. Delik deşik edilen yolları kendi öz kaynaklarıyla yapacaklarını belirten Başkanvekili Pehlivan’ın açıklamalarının farklı bir alana çekilmeye çalışıldığını ifade eden, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, konuya ilişkin açıklama yaptı.

‘200-300 metrelik yol’ diyenler belli ki Mayıs ayından bu yana Menemen’de yoktur

Çelik, “Menemen Belediye Başkan Vekilimiz Aydın Pehlivan, konuyu son derece net, anlaşılır ve yalın bir şekilde anlatmış, hatta kamuoyuna yazılı bir açıklama yapmıştır. Ancak bazıları ne yazık ki tüm işlerinde olduğu gibi ‘şaşı’ bakmayı tercih etmişlerdir. Menemen CHP İlçe Başkanlığı’nın açıklamasında ilgisizlik ve bilgisizliğin birbirine karıştığı açık ve net görülmektedir. ‘200-300 metrelik yol’ demek ne demektir. Bu açıklamayı yapanlar belli ki Mayıs ayından bu yana Menemen’de yoktur. Kentten çok uzak bir mesafe de uzun bir tatile çıkmış olmalıdır. Zira Menemen’de yaşayıp, Menemenli vatandaşlarımızın, esnaflarımızın çektiği çileyi görmemek için gözlerin kör, kulakların sağır olması gerekir. Hiç değilse İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT ulaşım araçlarını kullanan şoför kardeşlerimize sorsalar alacakları yanıt onlara yetecektir. Menemen’in hemen hemen tüm caddeleri delik deşik haldedir. Toz toprak içerisindeki yollarımız, Menemen halkının yanı sıra yolu geçen herkesin birbirine anlattığı bir meseledir. Kendisini uzun tatilinden bir an önce dönmeye ve Menemen sokaklarında esnaflarımızı ziyaret etmesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

AK Partili Karatekin’nden Başkan Gümrükçü’ye ‘Harmandalı Çöplüğü’ yanıtı AK Partili Karatekin’nden Başkan Gümrükçü’ye ‘Harmandalı Çöplüğü’ yanıtı

Yolları tamamlayıp, çileye son vereceğiz

Vatandaşlarımızın mağduriyeti ve yaşadığı zorluğu Menemen Belediyesi olarak “Dur” dediklerine dikkat çeken AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, “Belediyemiz tüm unsurlarıyla, en yüksek tempo ile yolları yapma çalışmalarına başladı. Yolları tamamlayıp, çileye son vereceğiz. Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Aydın Pehlivan’ın da söylediği gibi ‘Biz Bize Yeteriz. Menemen kendine yeter’ şeklinde konuştu.   Menemen’in 22 yıl boyunca kaderine terk edildiği ancak son bir buçuk yıldır makus talihinin tersine döndüğünü belirten Çelik, şöyle devam etti; “Menemen Belediyesi’nde maaşlar ödenmiyor, esnafa olan borçlar yatırılmıyordu. Gelir gelmez ilk olarak bu mağduriyetlere son verdik. Belediyemiz, artık fahiş fiyatlarla kiralanmış araçlarla değil kendi envanterine kattığı araçlarla Menemenlilere hizmet vermeye başladı. CHP yönetimi döneminde başlayıp yapımı yılan hikayesine dönen Menemen Pazaryerini bitirilmesi de bizim Belediye yönetimimiz döneminde tamamlandı. Liste böyle uzayıp gider. 22 yıldır Menemen’i yöneten zihniyetin yaptıkları da bir buçuk yıldır AK Belediyeciliğin ilçemize kattıkları da ortadadır”.