Güzelbahçe’deki yol sorununa dikkat çeken AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Ali Eşref Demir, 13 yıldır görevde olan ancak başta yol sorunu olmak üzere ilçenin sorunlarını çözemeyen Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye yüklendi. İlçenin yollarını gözler önünde seren fotoğrafları paylaşan Başkan Demir, şu ifadelere yer verdi; ‘’Ege’nin incisi İzmir, İzmir’in de incisi ise Güzelbahçe’dir. Ancak, Güzelbahçe’miz yerel yönetim eliyle katledilmek için çabalanıyor ve bunda da ne yazık ki başarılı oluyorlar! 2 dönem artı 3 yıl olmak üzere toplamda 13 yıldır, Sayın Mustafa İnce, Belediyenin başında. İzmir’de, vatandaşlarımızı oyalamak için CHP yönetiminde olan ve sadece başkanların değiştiği birçok ilçede, önceki dönem kendi partilisi Belediye Başkanını bile suçlayan Belediye Başkanları var. Ama Güzelbahçe’de, Sayın İnce, bu bahaneye de sığınamaz! 13 yıl önce ilçemizde çukurdan, bozuk yollardan geçilmiyordu. Şimdiye geliyoruz, durum aynı değil daha da kötü durumda. ‘Yol yapma’ diye engelleyen de yok; ama çalışmaya niyeti olan bir belediye ve başkan da ortada yok! O makam sorun çözme makamı ancak Güzelbahçe’de, 13 yılda, sorunları çoğaltan, büyüten makam haline geldi.’’ dedi.

Hekimlerden Tugay'a: "Yuvana hoş geldin" Hekimlerden Tugay'a: "Yuvana hoş geldin"

Güzelbahçe’nin 13 yılı heba edildi, 2 yılı da boşa geçeceği bellidir

Güzelbahçe’de 12 mahalle olduğunu ve hepsinin yollarında aynı kötü manzara olduğunu ifade eden AK Partili Demir, ‘’Sayın Başkan, ‘Dostlar alışverişte görünsün’ diye ha bire anıt açıyor! Ama belediyenin en temel hizmeti olan yolların durumu içler acısı. Hele kırsal mahallelerimiz olan ve Büyükşehir’in sorumluluğundaki Payamlı ve Küçükkaya yolları ise tamamen görmezlikten geliniyor. Köy yolları, İl Özel İdare’sindeyken çalışmalar aralıksız yapılır, hizmetin gitmediği yer yoktu. Büyükşehir sorumluluğuna geçince, ne buraları görüp uyaran bir ilçe belediyesi var ne de buralara gelip ihtiyaç var mı diyen bir Büyükşehir Belediyesi var. Ne yazık ki Güzelbahçe’mize yakışmayan yollarında, hemşehrilerimizin araçları ziyan olmaktadır. Belediye ise asli görevini yerine getirmemektedir. Biz Güzlebahçeli hemşehirilerimizin sesi olmaya, çalışma, iş yapma makamında olanları uyarmaya devam edeceğiz. Güzelbahçe’nin 13 yılı heba edildi. 2 yılı da boşa geçeceği bellidir. Ancak, hemşehrilerimizin en iyi hizmeti alması için heba olan 15 yılını telafi etmek için 2024 yılında hep birlikte çalışacağız.’’ dedi.

Ayrımcılığı kendi itiraf etmiştir…

Halkın oyu ile seçilmiş Belediye Başkanın halkın talep ve beklentileri doğrultusunda çalışması gerektiğini vurgulayan AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Ali eşref Demir, ‘’Ne yazık ki, Sayın İnce’nin açıklamalarından, halkın istek ve beklentilerine göre çalışmadığı, hatta ayrımcılık yaptığı, son açıklamalarında itiraf etmiştir. Sayın İnce, basına verdiği demeçte, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediye başkanlarına yönelik ‘En az oy aldığın yere en fazla hizmet götüreceksiniz’ talimatı doğrultusunda çalıştıklarını ifade etmiş ve arkasından, ‘Atatürk Mahallesinde sandıklarımız zayıf çıkıyordu, bugüne kadar yatırım yapmamıştık.’ diyor. Yaptığı yatırımı da göremedik ama içinde bulunduğu zihniyetin açık bir itirafıdır. Ve aynı demecinde şu ifadeye de yer veriyor, ‘’Demokrasinin temeli çoğunluk rejimine dayanıyor ama azınlıklar yok sayılarak demokrasi olmaz. Halk gerekli cevabı verecektir.’’ Evet, sayın Başkan kendi ile çelişen ifadeleri aynı anda kullanıyor. 13 yıldır neden Atatürk Mahallesi’ne yatırım yapmadınız? Seçim ile Başkan olmadınız mı? Güzelbahçeli her bir hemşehrimize hizmet götürmüyorsunuz da sadece oy verenlere mi hizmet götürüyorsunuz? Evet, halk, size gerekli cevabı verecektir! 20 yıldır iktidarda olan AK Parti, hizmette ayrımcılık yapmadan çalışmalarını sürdürürken, Sayın İnce ayrımcılığı sonuna kadar yapmıştır.’’ dedi.

Editör: Atakan Şen