Doğan, Bornova ilçesindeki seçim çalışmaları kapsamında Pınarbaşı Konya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni ziyaret etti. 

AK Partili Doğan, partisinin 20 yıldır iktidarda olduğunu anımsatarak, çok çalışarak bugünlere geldiğini söyledi. 

Doğan, 2023 seçimlerinin cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu dile getirerek, 14 Mayıs’ta vatandaşların tercihinin Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti olması gerektiğini belirtti. 

Doğan sözlerine şöyle devam etti: 

Menemen'de muhteşem kortej! Menemen'de muhteşem kortej!

“Bu milletin daha büyük bir Türkiye sahip olabilmesi için dünya mazlumların umudu olabilmek için var gücümüzle çalıştık. Çok da güzel işler başardık bugün sadece TCG Anadolu gemisi dahil bizim ömür boyu gurur duymamıza yeter. Milliyetçilikse 91 yılında Ermenistan’ın işgal ettiği bizim topraklarımız olan Azerbaycan toprakları kendi ürettiğimiz teknolojiyle Karabağ’ı geri almamız bize yeter. Ayasofya’yı açmamız bu bize yeter. Tarih bunların hepsini yazdı. Allah’a çok şükür bu tarih bizi yazacak buna inanıyoruz. Ancak bu dönem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın son dönemi açıkçası vefa dönemi biz de bu defa döneminde var gücümüzle ona layık olabilmemiz için çalışıyoruz. Bu seçim gerçekten çok önemli. Çünkü bu ülke ilk defa kendi ürettiği enerjisine sahip olmaya başladı. Bizim memleketimiz Konya’da 2600 futbol sahası büyüklüğünde güneş enerji santrali yapılıyor. Orası tamamen bittiğinde Türkiye’nin elektriğinin yüzde 10’unu üretebilecek hale geliyor. Mersin’de ve Sinop’ta nükleer santraller yapıyoruz. Sadece Mersin nükleer santralin bu ülkeye getirisi 2027-2028 de tam bittiğinde 70 milyar dolar olacak senelik. Bu ülkenin geçmişini siz benden daha iyi hatırlarsınız. 1 milyar dolar için IMF kapısında beklettikleri günü daha iyi hatırlarsınız. Onun harici bizim doğal gaz arama gemimiz yoktu şimdi var Allah’a çok şükür arıyoruz. Normalde olsun da vurunca dünya ortalaması çıkar diyorlar ama Allah bizi şunu nasip etti, biz ikinci vuruştu dünyanın en büyük rezervelerinden birini bulduk. Çok şükür bugün çıkarmaya başladık bittiğinde 1.4 trilyon dolar bu ülkeye getirisi olacak. Sadece saydığım şu üç tane enerji yatırımı dahil bu ülkenin tek başına enerjisinin yüzde 50’sini kendisinin karşılamasını sağlayacak. Bu ülke eskiden enerjisinin %99,3’ünü dışardan ithal eden bir ülkeydi. Kendi enerjisini kendi çıkardığında bu zenginlik bizim olacak.” 

2004’ten bu yana sahalarda olduğunu söyleyen Doğan, “Bu dönem nereye gidersek çok güzel karşılanıyoruz. Bunun iki nedeni var birincisi Tayyip Erdoğan’ın 21 yıldır yaptıkları var, ikinci ise muhalefetin içine düştü vahim bir durum var.” dedi.

Editör: Atakan Şen