Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı 14 Mayıs seçimlerinin kirli pazarlıklarla kazanılamayacağını belirterek; “Bizim davamız da adayımız da belli. Ancak milletin gönlünde olmak için gece gündüz demeden çalışmayı kendine yük olarak görenler var. Seçim kirli pazarlıklarla kazanılmaz. İzmir bunun gereken yanıtını 14 Mayıs’ta verecektir” diye konuştu. AK Parti İzmir Milletvekili ve İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı seçim maratonunda temaslarına Dikili ve Bergama’da çeşitli ziyaretlerle devam etti.

“3 yıldır otogarımız yok”
Dikili’de Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnafla bir araya gelen Çankırı’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. “evlerde dualarla beklenen AK Parti var” diyen esnaf bölgede en büyük sıkıntının üç yıldır ilçe otogarının sorumlular tarafından gözardı edildiğini söyledi. İlçe belediyelerinin görev ve sorumlulukları dâhilindeki bölgelere yetişemedikleri durumda Büyükşehir Belediyesinin el atması gerektiğini anlatan Çankırı, “5 yılda belediye başkanı girmedik yer bırakmamalıydı. Biz 1 yılda köprüler havalimanları yapıyoruz. 3 yılda otogar nasıl yapılamaz?” dedi.
 

bergama_ziyaret (2) bergama_ziyaret (3) dikili ziraat odası

CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü

“Milli irade tecelli edecek”
AK Partili Çankırı temasları kapsamında Dikili Ziraat Odası Başkanı Mesut Taslak’ı ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünya üzerinde dengeunsuru oluşturduğunu aktararak; “Bu seçim vicdan seçimi. Bu seçim görülmemiş pazarlıkların, perde arkası senaryolarla Türkiye üzerine oynanan oyunları bozma seçimi” diye konuştu.

“İzmir’in Ablası Oldunuz”
Programına Bergama Kapalı Pazaryeri’nde devam eden Çankırı esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çankırı’ya AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel ile çok sayıda partili eşlik etti. Seçim listelerinde AK Parti’nin kadın aday sayısına ağırlık vermesini takdirle karşıladıklarını belirten Beytullah Ata isimli pazar esnafı; “Dünya yangın yerine döndü. Ülkemizin etrafı ateş çemberiyle sarılı. Hükümet elinden geleni yapıyor. Ama biz galiba toplum olarak şükretmeyi unuttuk” dedi. Bergama Arasta’sında listelerde AK Parti’nin kadın adaylara ağırlık vermesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getiren vatandaşlar Çankırı’ya ‘İzmir’in ablası oldunuz” sözleriyle övgü yağdırdı.

“Erdoğan bayrağıyla karşıladı”
Bergama Kapalı Çarşı ziyaretinde Çankırı’yı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayrağıyla karşılayan Kamil Çetil isimli esnaf, “bu toplum vatanını da bayrağını da yerde bulmadı. Bu yüzden yine biz kazanacağız” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şiir okudu”
Çankırı’yı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı şiirle karşılayan emekli İsmet Yaylı ise kaleme aldığı dizeleri şu sözler ile okudu: “Besmelenin marifetinde kainatın sırrı yatar mı? Tayyip bey sayın cumhurbaşkanımız Allah’a doğru makamı, üstüne makam katar mı? Kılıçdaroğlu yan gelip yatar, bunu anlarlar mı?”

“29 Bin TL’lik ilacımı ücretsiz alıyorum”
58 yaşındaki Bayram Ali Karakabak isimli vatandaş kolon kanseri nedeniyle oral kemoterapi ilacını devletin sunduğu imkanlar tarafından alabildiğini belirterek; “Allah devletimize zeval vermesin. İlaç kuyruklarında beklediğimizi unutmadık. Ben 29 bin TL’lik ilacımı devletim sayesinde ücretsiz alabiliyorum” diye konuştu.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal