Takımın 2021 – 2022 sezonunda hem bölgesel lig de hem ikinci lig de şampiyon olup aynı yıl birinci lige yükselme başarısı elde etmesi spor camiasında büyük takdir topladı. Yıl içinde yaşanan heyecanın son durağı Ankara’ydı. Takım, 5 maçın üçünü kazanarak birinci lige çıktı. Sakarya, Konya ve Rize Büyükşehir Belediyeleri Hentbol Takımlarının arasında ipi göğüsleyerek yükselme başarısı gösterdi.

Belediyenin Hentbol Takımının oyuncularının tamamı Dikili’de yaşıyor. Zaferin mimarları 16 – 21 yaş arası 22 genç… Ve hayatlarında sadece spor yok. Yaşam mücadelesi içerisinde her birinin ayrı bir mesaisi var... Hatta gündelik işler yaparak evini geçindirmeye çalışanlar bile… Spora da zaman ayırarak yaptıkları antrenmanlarla ve müthiş bir özveri ile bu başarıya imza attılar.Sadece belediyeler değil tüm kulüpler nezdinde Ege bölgesinden 1. Lige yükselme başarısı gösterebilen tek takım olması, altı çizilmesi gereken bir diğer başlık. Ayrıca, Dikili Belediyesi Hentbol Takımı, 2021 - 2022 sezonunda sadece Erkek A Takımı ile değil kadın ve erkek olmak üzere 6 farklı kategori de Hentbol Ligi’nde mücadele etti.

Bundan sonraki hedef, Hentbol camiasındaki başarıları ile isminden sık sık söz ettiren Antrenör Mustafa Özkol önderliğinde önümüzdeki yıl 1. Ligde yine başarılı bir sezon geçirebilmek, 2023 yılında ise Süper Lige çıkabilmek.

Göreve geldiği günden bu yana spora verdiği önemi her fırsatta gösteren Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, ''“İlçemiz ve spor adına çok kıymetli bir başarı. Dikkatinizi çekmek isterim, dışarıdan ya da çok daha profesyonel bir takımdan transfer yok. Tamamen ilçemizde yaşayan lise, üniversite hatta gündelik işlerde çalışan kardeşlerimizin müthiş özverisiyle bu başarı geldi. Göreve geldiğim günden bu yana her zaman sporcularımızın yanlarında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Diğer bir mutluluk kaynağım da şu; Bu başarılar ilçe halkımızın da spora olan ilgisini artırıyor ve sporcularımızı her geçen gün daha çok sahiplenmelerine vesile oluyor. Bizim mottomuz şu; “Birlikte Dikili”… Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Yolları açık ve başarıları daim olsun” dedi.

Geleceğin satranç ustaları ödüllerine kavuştu Geleceğin satranç ustaları ödüllerine kavuştu

--

Editör: Atakan Şen