Taksi Sahipleri Dernek Başkanı Pala, ‘Taksicilerin güvenliği için kabinli araç şart’ Taksi Sahipleri Dernek Başkanı Pala, ‘Taksicilerin güvenliği için kabinli araç şart’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “nitelikli dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve özel belgede sahtecilik” soruşturması kapsamında 5 ilde çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı alındı. İzmir’den de isimlerin yer aldığı listede bulunanlar İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ev ve işyerlerinden alındı. Sorgulanmak üzere emniyete götürülen isimlerin henüz sorgularına başlanmazken gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Gözaltına alınan isimler arasında geçtiğimiz aylarda AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden M.G, İl Yönetim Kurulu Üyesi E.T ve eski İl Yönetim Kurulu Üyeleri  İ.Ö ile C.G gibi isimler bulunuyor.  

Öte yandan soruşturmanın ticari faaliyetler kapsamında olduğu parti ya da kamusal bir işle bağlantısının bulunmadığı öğrenildi.  Gözaltına alınan isimler soruşturmanın merkezi Ankara olduğu için İzmir’den başkente götürülecek. 

Editör: Atakan Şen