İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ''30 Ekim 2020'de meydana gelen depremde yıkılan Rıza bey apartmanı davasında adı geçen apartmanda kızı Aslı Taner'i kaybeden anne Arzu Taner mahkemede konuşurken bayılınca şov yapma diyerek tepki gösteren tutuklu sanıkların avukatı  Kazım Özsoy'u vicdana davet ediyoruz.  

Ayrıca avukat Kazım Özsoy'un koruması ve emekli polis memuru olduğunu belirten şahsın salon çıkışı baba Musa Taner’e sözlü hakaretler edip üzerine yürürken konuya müdahale eden aynı apartmanda iki çocuğunu, iki yeğenini ve annesini kaybeden Hüseyin Bilgin Yücel’in boğazına sarılarak boğmaya çalışmasını esefle kınıyor;  

İzmir Barosunu avukatlık mesleğinin saygınlığını ve etik kurallarını hiçe sayan Kazım Özsoy hakkında gerekli disiplin soruşturması yapılması için göreve davet ediyoruz. 

Depremde çocuklarını  kaybeden annelere ve babalara gösterilen bu insanlık dışı muamele halkın vicdanında açılmış olan yarayı derinleştirmiştir. 

Bu öfkenin ilerde doğuracağı sonuçları gözardı etmemek gerektiğini üzülerek belirtmek istiyorum.

 Depremzedeler yalnız değildir. Bu konuda dernek olarak 30.05.2022 Pazartesi günü bu vahim fiillerin sorumluları hakkında topluca suç duyurusunda bulunacağız ve depremzede mağdurların yanında bulunacağımızı ve yasal haklarımızı kullanacağımızı ve eylem planımızı bilahare paylaşacağımızı  kamuoyuna saygıyla bildiririm.

Taksi Sahipleri Dernek Başkanı Pala, ‘Taksicilerin güvenliği için kabinli araç şart’ Taksi Sahipleri Dernek Başkanı Pala, ‘Taksicilerin güvenliği için kabinli araç şart’

Saygılarımızla

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA) ''

Yönetim Kurulu Başkanı 
Haydar Özkan

Editör: Atakan Şen