Seferihisar'ın eğitim konusundaki sıkıntıları hakkında Milli Eğitim Bakanına bilgi veren ve Seferihisar’ın eğitim alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak projelerini aktaratan Başkan Aydın, “Seferihisar’ımızın eğitim ihtiyaçları noktasında pek çok projemiz var. Sayın Bakanımıza projelerimizi tek tek anlattık ve ilçemizin eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi verdik. Görüşmemiz sonunda Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’den projelerimizi yatırım programına aldıracağına dair söz aldık. Kıymetli Bakanımıza şehrimize ve geleceğimiz olan gençlerimize gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

SEFERİHİSAR’IN OKULLARI DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

81 ilde okulların doğalgaz dönüşüm çalışmaları, doğalgaz erişimi olan tüm illerde hız kazandı. Okulların doğalgaz dönüşümü çalışmalarına Seferihisar’da da hız verildi. ‘Seferihisar’da doğalgaza kavuşan ilk okul’ Muharrem Gülpınar Ortaokulu oldu.

Çalışmaların başlandığı Seferihisar’da ‘doğalgaza kavuşan ilk okul’ Muharrem Gülpınar Ortaokulu oldu. Okuldaki doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasının ardından demeç veren Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdürü İsmail Sağlam, “İlçemizde doğalgaza kavuşan ilk okul olmaktan çok memnunuz. Büyük bir özenle yapılan çalışmalar, öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması ve eğitimin öğretimin aksamaması için hızla tamamdı. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti İlçe teşkilatının da ilgi ve alakalarıyla öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hiçbir mağduriyet yaşatmadan okulumuzun doğalgaz erişim çalışmalarını başarılı bir şekilde bitirdik. İlgileri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Orhan Öztürk konu hakkında, “Seferihisar’da doğalgaza kavuşan ilk okul olmak bizim için gurur verici. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve şahsım adına bu süreçte destek olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Muharrem Gülpınar Ortaokulu’ndaki doğalgaz dönüşüm çalışmasının tamamlanmasının ardından AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet İpekçi okula ziyarette bulundu. Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdürü İsmail Sağlam ve Müdür Yardımcısı Orhan Öztürk’ten çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Aydın, “Çocuklarımızın rahat ve konforlu alanlarda eğitim alması bizim için çok önemli. Önümüzdeki süreçte doğalgaz altyapısı olan tüm mahallelerimiz başta olmak üzere, okullarımızda doğalgaz dönüşümüyle evlatlarımız çok daha konforlu bir ortamda eğitim öğretim görecek. Doğalgazın çevreye en az zarar veren fosil yakıt olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple okul bahçelerinde oynayan evlatlarımız ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız bacadan çıkan zehirli gazları ve kül parçacıklarını yutmak zorunda kalmayacak. Bu proje hem çocuklarımız sıcak ve konforlu bir okulda eğitim alması hem de hava kirliliğini engelleme açısından değerli bir proje” dedi ve Seferihisar’da doğalgaza erişimi olan tüm bölgelerdeki okulların 2022 yılında doğalgaza kavuşacağının müjdesini verdi.

Editör: Atakan Şen