AK Parti Konak İlçe Başkanı Başdaş, sosyal medya hesabında da duyurduğu Konak Belediye binasındaki kaçak katla ilgili Başkan Batur’a seslendi. Başdaş, “Evet yanlış duymadınız. İzmir’in kalbi, medeniyet beşiği Konak ilçemizde Konak Belediye Başkanlığının son katındaki yapı kaçak durumunda!” diye konuştu. 

CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü

Başdaş, Batur’un kendisini övmeyi bırakması gerektiğini söyleyerek, “Gittiği her programda kendine methiyeler dizmeyi alışkanlık haline getiren, Konak’a bir çivi bile çakmayan, daha ötesi kendi belediye binasını yapmayı bile beceremeyen bir belediye başkanı bu kaçak yapı hakkında ne düşünüyor? İmar kirliliğine sebebiyet vermenin suç olduğunu bilmiyor mu?” sözlerine yer verdi. 

YIKIMA BURADAN BAŞLAYIN

Kentsel dönüşüm ve deprem gündemi konusunda yaptıkları çağrılara yanıt alamadıklarını da hatırlatan Başdaş, Belediye Başkanı Batur’a, “Kentsel dönüşümle ilgili bir adım atmadığınız gibi şu an kullandığınız belediye binasının son katı da kaçak yapı! Belediye Başkanlığını başaramadığınız gibi mimarlığınızın da ne kadar başarılı olduğu çok belli!  Size tavsiyem yıkımlara önce kendi evinizden başlayın” sözleriyle seslendi. 

Başdaş, belediyenin kaçak kat çıkmasının açık suç olduğunun altını çizerek, “Konak’a hizmet eden yüzlerce personelin her gün bulunduğu ve binlerce vatandaşın girip çıktığı bu hizmet binasındaki kaçak kat ayıbına derhal son verilmelidir. Konak Belediyesi kaçak kattan başlasın” görüşünü aktardı. 

Editör: Atakan Şen