Seferihisar Belediyesi, Akarca’nın “mahalle” statüsü kazanmasını engelleme noktasındaki tutumlarından geri adım atacağını iddia eden Başkan Aydın: “Bugünden itibaren kendi tabanları da dâhil olmak üzere çok ciddi bir kamuoyu baskısı ile karşı karşıya kalacaklar. Buna karşı koyma şansları yok. ‘Bizim zaten bu konuda çalışmamız var’ türünden bir açıklama ile geri adım atacaklar. Ama bunlar hoş bir tutum değil” dedi.

AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır” AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır”

Talimat mı var?

Akarca’nın mahalle olması ile ilgili toplumun tüm kesimleri ile görüştükten sonra gündeme AK Parti’nin getirdiğini anımsatan Başkan Aydın: “Konu daha önce de basında ve mecliste gündeme geldi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in konu ile ilgili olumlu açıklamaları oldu. CHP’lilerde ise iki meclistir engelleme yönünde bir amaçsız bir gayret var. Akarca’nın mahalle olması ile ilgili çalışmaların obstrüksiyona uğratılması ile ilgili farklı bir yerden talimat geldi iddiası var. Ben böyle bir şeyin olmayacağına inanmak istiyorum. Seferihisar’ın farklı yerlerden talimatlar alarak yönetilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez” dedi.

“Akarca’nın mahalle olması demek Tepecik Mahallesi ve Hıdırlık Mahallesi’nin de daha fazla kamu hizmeti alması demek” diyen Başkan Aydın: “Akarca mahalle statüsü kazandıktan sonra Tepecik, Hıdırlık ve Akarca mahallerinin daha fazla hizmet alması noktasında 4 bakanlık ile temasa geçtik. Belli konularda sözler aldık. Ne biz ne de Akarcalılar bu noktadan geri adım atmayacağız. Akarcalı vatandaşlarımız ile birlikte konunun takipçisi olacağız.”

Yönetilememe sorunu var

Seferihisar Belediyesi’nin yönetilememe sorunu yaşadığına dikkat çeken Başkan Aydın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Akarca’nın mahalle olma süreci bile Seferihisar’ın yönetilemediğini apaçık gösteriyor.  Seferihisar Belediyesi’nin yetki alanındaki yollar İzmir’in ve Türkiye’nin gündeminde. Sol tandanslı yayın yapan gazeteler bile “Bu yollar seçim kaybettirir” diye haber yapıyor. Belediye avukatı davaya girmediği için imar planları iptal edildiğini de unutmadık. Seferihisar Belediyesi’nin yönetilememe sorunu var. Bu yönetilememe sorunu yollara da, imara da, temizliğe de yansıyor” ifadelerine yer verdi.

Editör: Atakan Şen