Bornova Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ başkanlığında gerçekleştirildi. Yılın ilk meclisinde CHP Grup Başkanvekili Bahar Gürsul, AKP Grup Başkanvekili Fatih Taştan, İYİ Parti Grup Başkanvekili Kemal Sevinç ve kısa süre önce İYİ Parti Bornova İlçe Başkanı seçilen Birsen Yılmaz ile birlikte pasta kesen Başkan İduğ, 2023 yılının kayıpsız ve bereketli bir yıl olmasını diledi. 

“Çok üzgünüz"

Geçtiğimiz Cuma günü Çamdibi'nde meydana gelen vinç kazasını hatırlatan Başkan İduğ, "Kayıpsız bir yıl olsun dedik ama yeni yıla buruk girdik. Gerçekten hepimiz çok üzüldük. Kazada yaşamını yitiren 6 işçiye Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

Kendi elektriğini üretecek

Kurulan Asfalt Üretim Tesisi sayesinde 2022 yılında 40 bin ton asfalt döktüklerini,  2023 yılı hedeflerinin ise 100 bin ton olduğunu ifade eden Başkan Mustafa İduğ, "Hizmet binalarımızın çatılarına 2 MW'lık Güneş Enerjisi Sistemi kuruyoruz. Yıllık 60 milyon TL'yi bulan elektrik maliyetimizin önemli bir kısmını kendi ürettiğimiz elektrik ile karşılayacağız. Bu da kaynağı kendi içinde bir proje olacak. Buradan sağladığımız tasarruf vatandaşımıza hizmet olarak dönecek. Serintepe Kapalı Pazaryeri'ni de yapacağız. Bu konuda Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger'e çok teşekkür ederim. Bir yıldır Milli Emlak’tan bu yeri almaya çalışıyorduk. Valimiz bir telefon ile bu işi çözdü. Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri'nin sayısını da 18’e çıkaracağız" diye konuştu.

Sivrisinek ve haşere ile mücadele 12 ay sürüyor Sivrisinek ve haşere ile mücadele 12 ay sürüyor

İsimleri parklarda yaşayacak

Ocak Ayı Olağan Meclisi'nde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin merhum bürokratlarından Murat Taşer'in adının Erzene Mahallesi 37 Sokak'ta yeni yapılmakta olan parka, Bulgaristan Türkleri İnsan Hakları Savunucusu Belene Kampı Gazisi, Yazar ve Ressam Embiya Çavuş'un isminin ise Atatürk Mahallesi 894 sokakla 896 sokak kesişiminde bulunan parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 Denetim komisyonu seçildi

Bu arada Bornova Belediye Meclisi Denetim Komisyonu'na CHP Grubu'ndan Kadir Yıldız, Bengül Tice, Göksel Ceviz, AKP Grubu'ndan ise Cesim Çelik ve Adem Kasacı seçildi.

Editör: Atakan Şen