Battı çıktıda ışık göründü Battı çıktıda ışık göründü

2010 yılında Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın girişimleriyle başlatılan, imar planı süreci Kasım ayı itibariyle tamamlanarak önemli bir imar sorunu çözüme kavuşturulmuştu. İlçe sınırlarında mevcut yerleşim yerinin kuzey kısmında yer alan yaklaşık 80 hektar alanın, Küçük Sanayi Alanı karşısından başlayarak Belediye Hizmet Binası’na kadar olan kısmının imar planı sürecini 2010 yılında Başkan Rıdvan Karakayalı bizzat başlatmıştı. 2021 yılı Kasım ayı itibari ile ilgili alanın 1/1000 ölçekli imar uygulama süreci tamamlanarak arsa tapularının ardından eğitim alanlarının da ruhsatı çıktı. Böylelikle Kemalpaşa’da eğitim ile ilgili önemli bir sorun daha çözüme kavuştu.

BAŞKAN KARAKAYALI RUHSATLARI TESLİM ETTİ

Kuzey İmar Planı Süreci ile vatandaşların hizmetine açılacak olan yaklaşık 80 bin metrekare park alanı, yeni eğitim alanları, ibadet alanları, kültürel tesis ve belediye hizmet alanları ayrılmıştı. Bu kapsamda,  Kuzey Kentsel Gelişme Alanı’nda bulunan, 8 Eylül Mahallesi 781 ada 1 parsel, 5.273 metre kare 24 derslikli ilkokul ve 779 ada 1 parseldeki 24 derslikli ortaokulun çıkan ruhsatları, Başkan Karakayalı tarafından, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Erdem’e teslim edildi. Ruhsat teslimi sırasında Karakayalı’ya, Başkan Yardımcıları Erhan Gönülbağı ve Şahin Özdemir de eşlik etti.

“EĞİTİM SORUNU ÇÖZÜLECEK”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Erdem ziyarette Başkan Karakayalı’ya emekleri için teşekkür ederken Karakayalı ise, “İlçemizde özellikle son dönemde eğitim alanlarının kapasitesi konusunda ciddi problemler yaşanıyor. Yeni oluşturduğumuz Kuzey Kentsel Gelişme Alanı içerisinde bunu öngörerek büyük eğitim alanlarına yer verdik. Eğitim sorununa yönelik önemli bir engeli daha kaldırıyoruz. Projeler tamamlandığında ilçemizin uzun yıllar eğitim konusundaki problemi aşmış olacağını düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Melisa Kucuk