Çiğli Belediye Spor’un yeni Başkanı Özgür Özcan, yeni yönetim kurulu toplantısından sonra kulübün idari mali yapısı hakkında hedeflerinden söz etti.  Öncelik olarak sportif başarıda 3. yılda 3. Lig’e çıkmak olarak hedef koyan genç başkan Özcan, ‘’Çiğli Belediye Spor’un hedefi her zaman şampiyonluktur.  Köklü bir tarihi olan kırmızı siyahlı ekibin artık her alanda istikrarlı bir rota çizmesi lazım. Yeni Yönetim Kurulu’ndaki tüm arkadaşlara karekter olarak kefilim. Bizim iyi niyetimizden kimsenin şüphesi olmasın. Her biri kendi alanında başarılı işlere imza atmış isimlerle yola çıkıyoruz. Önce kulübün borç yükünü ele alacağız. Disiplinli, istikrarlı yapı ile bunun üstesinden geleceğiz. Amacımız kulübe süreklilik anlamında kendi ayakları üzerinde duracak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Günü birlik başarılar için harcayacak 1 liramız yok.

Sporun tüm branşlarında yetiştirici kulüp olacağız

Ege Üniversitesi, Sualtı Ragbisi sporuna her yaştan yetenek kazandırıyor Ege Üniversitesi, Sualtı Ragbisi sporuna her yaştan yetenek kazandırıyor

Çiğli Belediye Spor Başkanı Özgür Özcan, sözlerini şu şekilde sürdürdü, ‘’Her branşta uzun vadeli master planı hazırlayacağız. Kısa süre içinde altyapı destekli yetiştirici kulüp olup kendi öz evlatları ile sahada mücadele eden bir Çiğli Belediye Spor olacak. Bu anlamda takımın scuaut ekibi, sporcu taraması yapacak. Kulübün fiziki standartlarını yükseltip, tekrardan her yıl zirveye oynayan bir takım çıkaracağız.   Hedefimiz inşallah 3.yılda 3. Lig’e çıkış olacaktır. Koymuş olduğumuz bu hedef tüm Yönetim Kurulu arkadaşlarımın başarı hikayesi olacaktır.  Sporun tüm branşlarında yetiştirici kulüp olacağız. Mali anlamda Çiğli Belediyesine yük olmayan özkaynakları ile ayakta kalacak sistem üzerinde yoğunlaşıyoruz. Belediye Başkanımız Onur Emrah Yıldız bu anlamda sağ olsun bizlere desteğini esirgemiyor. Göreve gelirken bir söz verdik kendisine,  Çiğli Belediyesi’ne yük olmayan bir Çiğli Spor çıkaracağız ortaya. Evet biraz yorulacağız, uykusuz kalacağız ama sonunda bizlere inanan insanlar verecek bir eserimiz olacak.’’ dedi.

Editör: Atakan Şen