Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada kadının önemine vurgu yaptı. Başkan Pehlivan, “Hayatımızın anlamı olan kadınlar için ne yapsak azdır, onlar bizim her şeyimiz. Bizlerin baş tacı; annemiz, hayat arkadaşımız, kızımız, kardeşimiz, hayatımıza renk katan ve anlamlı kılan varlıklardır. Kadim medeniyetimizden bugüne kadar milletimizin var olmasında büyük rol oynayan, Fatma Yıldız'dan Hayme Hatun'a, Nene Hatun'dan Çete Emir Ayşe'ye kadar bugünlere gelmemizde büyük fedakârlıklar gösteren tüm kahraman kadınlarımızı rahmetle anıyorum'' diye konuştu.

Başkan Çiçek’in İlk Toplantısı Muhtarlarla Başkan Çiçek’in İlk Toplantısı Muhtarlarla

Türk kadınının ekonomi, bilim, hukuk, sanat, siyaset, spor ve pek çok alanda kendisini en iyi şekilde temsil ettiğini vurgulayan Pehlivan, şunları kaydetti: ''Menemen Belediyesi olarak pek çok çalışmamızda Menemenli hanım kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bizlere düşen görev, kadınlarımızı her platformda desteklemek ve pozitif ayrımcılık yapmaktır. Bu vesilelerle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere; yaşamın her anında her türlü fedakârlıkta bulunan, yokluğumuzu ve sıkıntılarımızı paylaşan, her zaman yanımızda olan tüm fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.''

İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK
Öte yandan Menemen Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde iki farklı etkinlik düzenleyecek. İlk olarak Menemen Belediyesi Kültür Merkezi’nde Kadın Hakları Sempozyumu düzenlenecek. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda Üretici Kadınlar Pazarı kurulacak. Saat 10.00’da kurulacak pazar, akşam 19.00’a kadar devam edecek. Programlara Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın eşi, Filiz Pehlivan da katılım sağlayacak.

Editör: Atakan Şen