Başkan Saygılı’dan AK Parti’nin 22. kuruluş yıl dönümü mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, AK Parti’nin 22. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Saygılı, mesajında ‘’AK Parti gücünü; daima dik tuttuğu omurgasından, taviz vermediği davasına sadakatinden ve asla sönmeyecek vatan aşkından aldı. Türkiye; bu millet hareketinin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, tek vücut yoluna devam edecektir…’’ ifadelerini kullandı.

Ekrem Başaran: “27 mayıs darbesinin esintilerini bugün de görüyoruz ” Ekrem Başaran: “27 mayıs darbesinin esintilerini bugün de görüyoruz ”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, mesajında şu ifadeleri kullandı; ‘’22 yıl önce bugün; Millete hizmetin partisi, AK Parti’nin kuruluş günü. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan şu sözlerin altını çizmişti; ‘Bugün, Türk siyaset tarihine, hizmete sevdalı insanların kurduğu AK Parti'nin doğum günü olarak geçecek. Kutlu olsun… Ve bu günden sonra Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ Olmadı da… O günün Türkiye’si, bir çöküşün eşiğindeydi… Yorgundu, umutsuzdu, yılgındı… Siyaset mekanizması tıkanmıştı… Böylesi kaotik bir ortamda; içinde millet olan ve gücünü milletten alan bir oluşum çıkış yolu bulabilirdi. AK Parti’yi 21 yıldır iktidarda tutan, her sandıktan birinci çıkaran; ülkemize çağ atlatan reformları kazandırmamızın önünü açan işte bu güç oldu. Siyaset yeniden tanımlandı. Güven tazelendi, itibar kazanıldı. Çok seslilik sağlandı, demokrasi işletildi. Sayısız sorun çözüldü, eser yaratıldı… Kalkındık… Büyüdük… Nice badire yaşandı, truva atlarıyla sınandık! Ancak, yılmadık! Daha da güçlendik… Çünkü ilhamımız daima kadim medeniyetimiz, Milletimizin iradesi ve hizmet sevdası oldu… Çünkü, AK Parti gücünü; daima dik tuttuğu omurgasından, taviz vermediği davasına sadakatinden ve asla sönmeyecek vatan aşkından aldı… Yolumuz uzun… Dirayetimiz, cesaretimiz yerinde… Hayali olmayanın gerçeği olmazmış. Milletimizle birlikte bugüne kadar hayata geçirdiklerimiz, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük adımlarıdır. Davamız ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ davasıdır. 22 yılın üretimi, geleceğin müjdecisidir… Ve Türkiye; bu millet hareketinin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, tek vücut yoluna devam edecektir…’’

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal