Mesajında gazetecilik mesleğinin ve basının toplumsal ve siyasi işlevinin önemini vurgulayan Başkan Sürekli; “Gazetecilik mesleği, bilgi kirliliğinin yoğun olarak yaşandığı günümüzde çok daha ağır ve büyük bir sorumluluk taşımaktadır.  Kamuoyunu aydınlatma görevini mesleki ilkelere bağlı kalarak hakkıyla yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın günlerini kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Toplum vicdanının sesi…

CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü

Başkan Sürekli mesajına şu sözlerle devam etti; “Gazetecilik mesleği; gecesi gündüzü olmayan meşakkatli bir meslektir. Demokrasinin ve halkın haber alma özgürlüğünün önemli dinamoları olduğu kadar, toplum vicdanının da gözü, kulağı ve sesidir. Dolayısıyla, gazetecilerimizin üstlendikleri misyon ve sorumluluk, ülkemizin ortak değerleri ve birlik beraberliği için oldukça önemlidir. Öyle ki, sivil toplum gücünü dinamik kılan, katılımcı ve bilinçli bir toplum yapısının oluşmasındaki rolleri de tartışmasızdır. Ülkemiz; 19 yıldır, hızla değişen ve gelişen küresel iletişim teknolojilerini yakından takip eden bir iradeye sahiptir ve basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır.’’

Yalan ve dezenformasyona karşı hakikat

Gazetecilik mesleğinin en zor şartlar altında, istisnasız biçimde icra edilen bir meslek olduğuna dikkat çeken Sürekli; “Son olarak salgın hastalıkla mücadelemizde, yaşadığımız acı depremlerde de gördük. Basın çalışanlarımız, çok zor şartlar altında dahi görevlerini yapmak için büyük fedakârlıklarla çalışmaktadır. Bu nedenledir ki, AK Parti olarak daima destekçileri olduk, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, mesleki haklarını alabilmeleri için önemli adımlar attık.  Yalanın ve dezenformasyonun karşısında hakikatin kazanması için gerçek habercilik yapan gazetecilerimizin varlığı; Güçlü Türkiye hedefimize giden yolda da en büyük gücümüzdür. Bu düşüncelerle ebediyete intikal eden gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyor; ülkemizin ve İzmir’imizin mesleki gücünü adalet ve hakikat için kullanan tüm gazetecilerinin günlerini kutluyorum.” diye konuştu.

Editör: Atakan Şen