Bayraklı Belediyesi, Turan'daki ve 2010'dan beri kiracının işlettiği 142 yıllık tarihi Saime Sultan Yalısı'ndaki kaçak eklentileri yıkmak için harekete geçti. Yalıdaki kaçak eklentilerin yıkılması için daha önce 4 kez yıkım kararı alındığı, işletme ruhsatı bulunmayan yalının ana girişinin kapalı olduğu ancak davetlilerin numaratajı farklı olduğu gerekçesi ile mühürlenmeyen müştemilat kapısından içeri alınarak düğünlerin devam ettiği öğrenildi.

Belediye mühür fekki yaparak ticari faaliyetine devam eden işletme hakkında yasal işlem başlatırken, geçen Cuma günü yalının deniz tarafında işgal ettiği öne sürülen hazine arazisi üzerindeki ahşap platform görevliler tarafından kaldırıldı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından belediye ekipleri olay yerinden ayrılırken, yalıda aynı günün akşamı bir düğün organizasyonu daha gerçekleşti.

Seçim Öncesi Seferihisar'da Yaşanan İş Vaadi Hayal Kırıklığı! Seçim Öncesi Seferihisar'da Yaşanan İş Vaadi Hayal Kırıklığı!

İddiaya göre işletme sahipleri yıkım kararı nedeni ile deniz kıyısından kaldırdıkları ahşap platformların yerine bu kez hazır çim sererek arazinin kötü görüntüsünü ortadan kaldırarak işgale devam etti. Kamuya terk edilmesi gereken deniz kıyısındaki alanı çim sererek rötuşlayan ve masa koyarak işgal etmeyen devam eden işletmenin, daha önce duvarları yıkılan alana da sunta koyarak deniz kıyısını da vatandaşların kullanımına kapattığı göze çarptı.

Konuya ilişkin konuşan Canan E, "Şu an işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmayan bir yerde içkili yemekli düğünler yapılıyor ve işletme devlet arazisi üzerine çim sererek işgal etmeye devam ediyor" dedi. (Yeni Asır)

Editör: Atakan Şen