EÜ kanser tanı ve tedavisi ile farkındalığı konusunda bölgeye liderlik ediyor EÜ kanser tanı ve tedavisi ile farkındalığı konusunda bölgeye liderlik ediyor

Öğrencilere yardımlaşma duygusunu kazandırmak amacıyla 19. kez düzenlenen kermes Özel Piri Reis Okullarının Güzelbahçe ve Karşıyaka’daki kampüslerinde gerçekleştirildi. Gün boyu bandonun çaldığı neşeli yılbaşı melodileri eşliğinde renkli görüntülere sahne olan kermese veliler, öğrenciler ve mezunlar olmak üzere çok sayıda İzmirli katıldı. Minik öğrenciler bir yandan veliler tarafından hazırlanan hediyelik eşyaları, yiyecek ve içecekleri satarak çeşitli hastalıklarla mücadele eden yaşıtları için yardım toplarken bir yandan yılbaşı ruhunu yaşadı. SMA hastası miniklere yardım toplandığı stantların da yer aldığı kermeste yapılan eşya piyangosunda birbirinden değerli hediyeler yeni sahiplerini buldu.

Hazırlıkları iki aydan fazla süren kermesten elde edilen gelirin tamamının İzmir Hasta Çocuk Evi Derneği’ne söyleyen okul aile birlikleri başkanları Nilüfer Cefa Ertürk ve Bihter Yalçınkaya, “Çocuklarımıza yardımlaşma ve dayanışma duygusu aşılamayı amaçladığımız yılbaşı kermesinde elde ettiğimiz geliri her yıl hasta çocuklar yararına çalışan sivil toplum örgütlerine aktarıyoruz. Stantlarda satılan hediyelik eşyaların, yiyeceklerin ve giyeceklerin büyük bir kısmı velilerimiz tarafından yapıldı. Elde ettiğimiz geliri bu yıl tedavi için şehir dışından İzmir’e gelen hasta çocuklarımızın ailelerine barınacak yer sağlamayı kendine amaç edinen İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği’ne aktaracağız” şeklinde konuştular.

Editör: Atakan Şen