Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın “Birlikte üreteceğiz, birlikte kazanacağız” anlayışı çerçevesinde tarımsal üretim alanında gösterdiği hassasiyet devam ediyor. Bu kapsamda Tarımsal Kalkınma Projesini hayata geçiren Buca Belediyesi, şimdi de Buca’nın kırsal mahallelerini gezerek çiftçilere eğitim veriyor.

Tarımsal hizmetler Müdürlüğü tarafından Buca’ya bağlı Karacaağaç, Kırıklar, Kaynaklar, Belenbaşı ve Doğancılar kırsal mahallelerinde gerçekleştirilen eğitimlerin 15 ve 16 Aralık tarihlerinde  iki gün sürmesi planlanıyor. Köy meydanına konumlandırılan eğitim tırında, çiftçilere “Toprak numunesi nasıl alınır”, “ Yaprak numunesi nasıl alınır?”, ”Organomineral gübreler hakkında bilgiler” başlıkları altında eğitimler veriliyor. Eğitimler interaktif gerçekleştirilerek,  soru cevap bölümü ile tamamlanıyor. İlk gün Buca Karacaağaç mahallesinde başlayan eğitimlere çiftçilerin ilgisi ise yoğun oldu.

60 TON ARPA DAĞITILMIŞTI

Alaçatı Ot Festivali’nde muhteşem final Alaçatı Ot Festivali’nde muhteşem final

Göreve geldiği ilk günden beri tarım alanlarının korunması ve geliştirilmesi için önemli projeler gerçekleştiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, bu alandaki çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında daha önce çiftçiye tohum, fidan ve işgücü desteği sunan Buca Belediyesi, köylerde etkinliğini yitirmiş olan Tarımsal Kalkınma Kooperatifine destek olarak üretimin canlanmasını sağlamıştı.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda,  Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Buca’nın kırsal mahallelerinde hayvancılıkla uğraşan 60 üreticiye 9 tona varan yemlik arpa desteği verilmişti.

Editör: Atakan Şen