Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde kurduğu Sarı Masa Çözüm Merkezi, vatandaşlarla belediye arasında köprü oldu. Bucalıların talep, öneri ve şikâyetlerini belediyenin resmî internet sitesi, e-posta, yüz yüze başvurular,  sosyal medya ve telefon üzerinden alan merkez, gerekli birimlerle iletişime geçerek iki yılda tam 76 bin 807 talebin yerine gelmesini sağladı.

YARININ BUCA’SI İÇİN EMİN ADIMLARLA ÇALIŞIYORUZ

Buca’nın parklarında yaza hazırlık Buca’nın parklarında yaza hazırlık

Sarı Masa Çözüm Merkezi’nin çalışmalarıyla ilgili vatandaşlardan olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Sarı Masa, vatandaşlarımız Buca Belediyesi’ne bir öneri ile gittiğinde karşılıksız kalmasın, karşısında bir muhatap bulsun, önerisi,  şikâyeti ne ise dinlensin, bir an evvel yerine getirilsin diye hayata geçirilmiş bir projedir. Sistemimiz,  kurulduğu ilk günden beri oldukça verimli bir şekilde ilerliyor. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ‘katılımcı yönetim anlayışı ile hareket edeceğiz, kentimizi ortak akıl ile yöneteceğiz’ diyorduk.  Bunu gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Yarının Buca’sı için çalışmalarımızı emin adımlarla sürdürüyoruz” diye konuştu.

ÇÖZÜMÜN ADRESİ

Buca’da çözümün adresi haline gelen Buca Belediyesi Sarı Masa Çözüm Merkezi, belediyenin internet sitesi, e-posta aracılığıyla ve yüz yüze yapılan başvuruların yanı sıra sosyal medya üzerinden de talep topluyor. Merkez, Facebook, X (Twitter) ve Instagram’da “Bucasarimasa” kullanıcı adıyla faaliyet gösteriyor. Herhangi bir şikâyet ya da öneride bulunmak isteyenler bu kanallardan merkeze isteklerini iletebiliyor. Ayrıca, Bucalılar 0 850 228 28 22 numaralı iletişim hattı ile 0 534 501 28 28 numaralı Whatsapp hattı üzerinden de taleplerini merkeze aktarabiliyor.

Editör: Birgül Gümüştaş