“Kendinizi ne sanıyorsunuz?”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un Patiler Festivali ile ilgili paylaştığı görselde caminin minaresiyle aynı kareye konulan hayvan resmî, hayvanseverlikten öte büyük bir aymazlık ve densizliktir” dedi.  AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediyesi tarafından Mevlid Kandilinde (7 Ekim) kedi ve camiyi aynı karede gösteren “Patiler nereye gidiyor?” yazılı paylaşımını kınadığını ifade etti. 

Karabağlar Belediyesi’nden esnafa büyük kolaylık Karabağlar Belediyesi’nden esnafa büyük kolaylık

MANEVİ DEĞERLERE SALDIRI
Başdaş, hoşgörü kenti olan İzmir’de belediye başkanlarının manevi değerlere karşı saldırgan bir tutum içinde olduğunu kaydederek, “ Büyükşehir Belediye Başkanı Yunan seviciliği yapar, ona rakip olmaya çalışan Abdül Batur Cami resmi üzerinden dini değerlerimize saldırır! Hayırdır? Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Milli ve dini değerlerimize saldırmak sizin ne haddinize!” sözleriyle tepkisini ortaya koydu. 

İZMİR BÖYLE SORUMSUZLUK GÖRMEDİ
Konak Belediye Başkanı Batur’a seslenen Başdaş, “Sayın Batur, bu görseli seçmek için Mevlid Kandilini özellikle mi beklediniz? Soyer’in 9 Eylül’deki milli değerlerimize saldırmasana bir misilleme mi bu? Milli ve dini değerlerimize saldırarak mı yarışıyorsunuz? Bu ne pervasızlık, bu nasıl bir sorumsuzluk!” ifadesini aktardı. 
Başdaş, İzmir’in  hiçbir zaman bu kadar sorumsuz yerel yöneticiler görmediğinin altını çizen Başdaş, “Belediye Başkanlığı tüm kentin hassasiyetlerinin paylaşılması gereken bir makam! Sayenizde bu makamlar çocuk oyuncağına döndü! Kendinize gelin beyler, haddinizi aşmayın” dedi.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal