Menderes Belediyesi, doğayı koruma konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, “Atık Pil Toplama Kampanyası” düzenledi. Dereceye giren okullara çeşitli ödüller verildi. Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, “Çevreyi korumak ve doğamıza sahip çıkmak amacıyla Menderes Belediyesi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 “Başka bir Dünya yok!”

Yapılan etkinliğin çok değerli ve anlamlı olduğunu ifade eden Özkan, “Çevremizi korumak ve toplumda çevre koruma bilincini oluşturmak için Menderes Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki başka bir dünya yok!” diye konuştu. Özkan, “Atık Pil Toplama Kampanyası”na değinerek şunları kaydetti: “Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi tarafından hayata geçirilen “Atık Pil Toplama Kampanyası”nda dereceye giren okullarımızdaki öğrencilerimizle bir araya gelerek ödüllerini takdim ettik. Dereceye giren Özdere Oğan Timinci Ortaokulu, Şehit Binbaşı Ercan İlkokulu ve Ortaköy Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz İlkokulu öğrencilerine çevre dostu davranışları için teşekkür ediyorum.”

Bornova’da Türkülerle Yaza Merhaba Bornova’da Türkülerle Yaza Merhaba

Toplam Bin 126 kilogram pil toplandı

Başlatılan kampanya kapsamında toplam bin 126 kilogram pil toplandığını belirten Özkan, sözlerini şöyle noktaladı:
“Yaptığımız kampanya sonucunda Özdere Oğan Timinci Ortaokulu 752 kilogram, Küner Şehit Binbaşı Ercan İlkokulu 288 kilogram ve Ortaköy Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz İlkokulu 86 kilogram pil toplayarak doğayı koruma konusunda çok değerli bir iş yaptılar. Bizler de ilk üçe giren okullarımıza toplamda 4 Robotik Set ve 1 adet top seti hediye ederek öğrencilerimizin özverili çalışmalarından dolayı yanlarında olduk. 

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal