“Bize inanan Gaziemirlilere teşekkür ederim”

Her hafta alışveriş yaptığı pazar yerine bu kez aday adayı olarak gelen ve alkışlarla karşılanan Sadık Dinler, esnafın ve vatandaşın beklentilerini dinledi.
Göreve geldiklerinde halkın beklentilerine göre hareket edeceğini de dile getiren Sadık Dinler, “Gaziemir Belediye Başkan Aday Adaylığımız sürecinde hem vatandaşlarımıza kendimizi anlatıyoruz hem de beklentileri ve talepleri dinliyoruz. Yol haritamızı tek başımıza değil halkın beklentilerine göre belirleyeceğiz. Pazar yerinde vatandaşlarımızla buluşmamızda bize karşı bir büyük bir umut, beklenti olduğunu gördüm. Ailem 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de yaşıyor. Bu toprakların insanıyız. Buranın derdiyle dertlenen insanlarız. Bizim yola çıktığımızı görenler, duyanlardan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da bir yandan sırtımızdaki sorumluluğu daha da artıyor bir yandan da bize çalışma azmi veriyor. Aday adaylığımızı açıkladığımızda bizleri kucaklayan, inanan tüm Gaziemirlilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Aday Adayı Sadık Dinler, Balkanlardan gelen kökleri 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de bulunan bir ailede 1988 yılının Aralık ayında dünyaya geldi. Gaziemir'in esnaflıkla uğraşan, sevilen aileleri Martin ve Dinler ailelerinin iki çocuğundan biri olan Sadık Dinler, ilk ve orta öğrenimini Gaziemir’de, lise eğitimini de İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 

ODTÜ Makine Mühendisliği’nden iyi derece ile mezun olan Sadık Dinler, üniversite yıllarında sivil toplum örgütlerinde, öğrenci topluluklarında birden fazla projenin içinde bulundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan “Altı Ok” un izinden giderek 2010 yılında Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete adım attı. 

Saygılı’dan ‘Yüzleşin’ çıkışı Saygılı’dan ‘Yüzleşin’ çıkışı

Öğrenciliği devam ederken CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partinin neferi olarak çalışan Dinler, öğrencilik sonrası dönüş yaptığı ilçede CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında il ve ilçe delegeliklerinde bulundu. İhracat yapan Türkiye'nin köklü firmalarında 10 yılı aşkın süredir proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu süre esnasında birçok projeye imza attı.

Sadık Dinler, Cumhuriyetin yeni yüzyılında, yeni nesil olarak Gaziemir’deki her bir hemşerisinin hayatına dokunacak olan ve Gaziemir’i, yeni yüzyıla hazırlayacak olan projeleri hayata geçirmek için yola çıkarak Gaziemir Belediyesi Başkanlığı’na aday adaylık başvurusunda bulundu.

Toplumsal kaygısı olan, ortak akla önem veren, tüm Gaziemir’i kendi ekibinde barındıran, toplumun problemlerini hızlı şekilde çözen, Gaziemir’i geleceğe hazırlayan bir modelle belediye başkanlığına talip oldu.

Editör: Birgül Gümüştaş