Başkan Mustafa Turan’dan ilk ziyaret Kaymakam Fatih Aksoy’a oldu Başkan Mustafa Turan’dan ilk ziyaret Kaymakam Fatih Aksoy’a oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun, bugün İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’le görüşerek görevinden istifa edeceği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Gruşçu’nun, partililerin işe alım sürecine yönelik yaptığı bir görüşmede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur hakkında kullandığı ifadeler rahatsızlık uyandırdı. Yapılan görüşmede Gruşçu’nun ses kaydının alındığı aktarıldı. Ses kaydının ortaya çıkmasıyla birlikte, görevden alınması gündeme gelen Gruşçu’nun istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu.

AÇIKLAMA GELDİ

Gün içinde bekelenen açıklama akşam saatlerinde gelirken, yazılı bir açıklama yapan Çağrı Gruşçu, ''2014 yılında kongrede delegelerimizin iradesiyle seçilerek sırasıyla ilçe sekreteri, ilçe başkan yardımcısı ve 4 yıla yakındır yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevimde, ihale peşinde koşmadan, dosya takipçiliği yapmadan, bulunduğum konumları kendi çıkar ve menfaatlerim uğruna kullanmadan sadece vatanıma ve vatandaşıma hizmet için çalıştım.  ‘Ne mutlu ki!’ adım ahlaksız, ilkesiz, hileli ve akçeli işlerle bir arada hiç anılmadı. 

İSTİFA ETTİ
20 yıldır ailemden, sevdiklerimden mahrum kalarak, gündüzü gecesi olmadan, pandemi, hastalık demeden ülkemizin refaha kavuşması, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için verdiğim emek, çaba, çalışma; bireysel hırslarını her şeyden önde tutan kişilerce yok edilmek istenmektedir. Basına yansıyan; bana, yasa dışı yollarla yapılmaya çalışılan bu kirli kumpasın muhataplarıyla yargı önünde elbette hesaplaşacağız. Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle sürecin sağlıklı işlemesi, canımdan çok sevdiğim partimin iktidar yolundayken yıpratılmaması ve görevde bulunan yol arkadaşlarıma zarar gelmemesi için kan değişiminin yararlı olacağı inancıyla ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum.  Bizim için önemli olan makam, mevki, koltuk değil! Ben yine her zaman partimin ve ülkemin hizmetkârı olacağım. Aldığım bu kararın partimiz ve tüm yol arkadaşlarım için hayırlı olmasını diliyorum.

Editör: Atakan Şen