Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetimi haftalık olağan toplantısı, İl Başkanı Deniz Yücel Başkanlığında toplandı ve  önemli bir karara imza attı.
Erol Günaydın’ın geçtiğimiz günlerde görevden alınmasının ardından boşalan CHP Torbalı İlçe Başkanlığı’na oybirliğiyle Övünç Demir başkanlığında geçici yönetim atadı. Demir son yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olmuş, MYK’dan Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak çıkmış ancak ardından adaylığı geri çekilmişti. 

ovunc-demir-torbali-chp-den-aday-adayligini-5335589_amp

BİRLİK OLACAĞIZ

Demir, atama sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Demir şu ifadeleri kullandı;

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdirleri ve CHP İzmir İl Başkanlığımızın parti tüzüğümüze dayanarak 11.11.2021 tarihinde alınan yönetim kurulu kararı ile CHP Torbalı İlçe Başkanı olarak görevlendirildim.

Şahsımı ve heyetimizi (Ertan Çelik, İfaket Çavuş, Mevlüt Özbent, Şengül Babacan) bu onurlu göreve getiren İl Yönetim Kurulu Üyelerimize, İl Başkanımız Sayın Deniz Yücel’e ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugüne kadar partimizde görev yapmış tüm yöneticilerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, parti emektarlarımıza, delegasyonumuza, belediye başkanımıza, meclis üyelerimize, milletvekillerimize ve Altı Ok’lu rozeti göğsünde gururla taşıyan, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine her daim sahip çıkan Torbalı Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine teşekkürü borç bilirim.

Torbalı’nın Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olması için hayatını adayan,  en zor zamanlarda ilçe başkanlığımızı yapan, hizmetleriyle Torbalımızda unutulmayacak izler bırakan rahmetli Belediye başkanımız İsmail Uygur’a şükranlarımı sunuyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

Kıymetli Partililerim;

Devraldığımız bayrağın ehemmiyetini aklımızdan bir an olsun çıkarmayacağız.

Birlik olacağız.

İlkelerimize, değerlerimize, birbirimize sahip çıkacağız.

Çok çalışacağız.

Disiplinli ve kararlı olacağız.

Demokratik, adil ve katılımcılığın esas alındığı bir süreç yöneteceğiz.

Güçlü ve etkin bir yönetim sergileyeceğiz.

Belediyemizle ve meclis üyelerimizle bir bütünün parçaları olarak uyum içerisinde çalışacağız.

Ortak akıl ile sağduyunun hakim olacağı, 7’den 70’e yönetime tüm partililerimizin iradesinin yansıyacağı, Torbalımızın her bir mahallesinde örgütlü mücadelenin yeşereceği, yeni bir dönem partimize ve Torbalımıza hayırlı, uğurlu olsun.

Saygılı’dan ‘Yüzleşin’ çıkışı Saygılı’dan ‘Yüzleşin’ çıkışı

Yarın(Cuma) sabah saat 10.00 da parti binamızda olacağız. Bu süreçte sizlerle kucaklaşacak olmanın heyecanını taşıyor, tüm hemşehrilerimi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum."

Editör: Alper ÜNALAN