Büyükşehir ile çiftçilerin yüzü bir kez daha güldü Büyükşehir ile çiftçilerin yüzü bir kez daha güldü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığından “CHP’nin lanse ettiği Sahte Ülkücü Kanaat Önderine” tepki gecikmedi. MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçgin, “Basın bültenleri CHP tarafından yazılan, gönderilen ve servis edilen, yine CHP tarafından sıfatlandırılan bir güruh çıkıp açıklama yapmış. Aslını kaybetmiş astarların, yüzünü arsızlaştırmış utanmazların ve pusulası şaşmış bağnazların ne yapacağı ve nerede duracağı bizi değil ilgilendirse ilgilendirse HDP, CHP ve Bölücü Örgüt PKK’lıları ilgilendirir. CHP’nin de böyle bir kurumu olduğunu bilmiyorduk, öğrenmiş olduk” ifadelerini kullandı.
MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçgin, “MHP mensubu olmak, MHP ve Ülkücülük namına konuşmak herkesin haddi ve hakkı değildir. Hele hele arkalarından kendilerinden başka kimsenin gitmediği, gölgelerinin bile onları takip etmeyi çoktan bıraktı bazı şahsiyetlerin biz kanaat önderiyiz diye ortaya çıkmaları komik, komik olduğu kadar avuçlarına düştükleri CHP ve yandaşlarının bulunduğu durum kadar acıdır.” Diyerek dün CHP tarafından ülkücü kanaat önderi olarak sıfatlandırılan, basına lanse ve servis edilenler hakkında açıklama yapan Seçgin, “MHP ve Ülkücü Kuruluşlar, isimleri ve sıfatlarıyla tescillenmiş, hiyerarşik yapılarıyla teşkilatlanmış, Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde olan ve herkes tarafından bilinen maruf ve meşhur kuruluşlardır. Adı geçen kişi ve kuruluşlar bizim resmi yapılarımız içinde yer alamayan, tanımadığımız bir mihrakın temsilcileri olabilir. Hattı zatında CHP tarafından lanse edilmeleri de yeterli bir zul ve trajikomik bir durumdur.” Dedi

Başbuğ Türkeş’i Eleştiren Zihniyet
MHP İzmir’in Medya ve Tanıtım’dan Sorumlu il başkan yardımcısı Seçgin son olarak, “Türk’ün devlet, beka, istiklal, istikrar ve istikbal anlayışından bihaber olan bu tip zihniyetler her dönemde vardı. Geçmişte Başbuğumuzu da DYP-SHP koalisyonuna destek oluyor diye ortaya atılan, devletin ne olduğunu kavrayamayan gruplar vardı. Şimdi de bunlar var. Biz üç beş kişinin şahsi hırsları ve isteklerine göre hareket edecek büro adamları değil, dava adamlarıyız. Derdimiz 85 Milyonluk milletimiz, Balkanlar’dan Japon Denizine kadar uzanan Türk Dünyasıdır. Onlara CHP trenindeki tüm bileşenlerle güle güle diyoruz.”

Bizi İlgilendirmiyor
“Basın bültenleri CHP tarafından yazılan, gönderilen ve servis edilen, yine CHP tarafından sıfatlandırılan bir güruh çıkıp açıklama yapıyor, diyebiliriz ki… Aslını kaybetmiş astarların, yüzünü arsızlaştırmış utanmazların ve pusulası şaşmış bağnazların ne yapacağı ve nerede duracağı bizi değil, ilgilendirse ilgilendirse HDP, FETÖ, CHP ve Bölücü Örgüt PKK’lıları ilgilendirir. Bütün algı çalışmalarına, operasyonlara, manipülasyonlara, iftira kampanyalarına ve itibar suikastlarına rağmen; Türk seçmeni dünyaya sağduyu sersi vermiştir. Nitekim; Türk Milleti tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana kullanmıştır!...” diyerek açıklamasını tamamladı.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal