Narlıdere Belediyesi, ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinden sonra afetzede vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kaymakamlık ile koordinasyon içinde yürütülen yardım faaliyetleri kapsamında Narlıdere Belediyesi AKM’de oluşturulan sosyal markette kentimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu ile birlikte afet koordinasyon merkezindeki çalışmaları inceleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, afetzede vatandaşlara yardımların devam etmesi gerektiğini belirtti.

EL ELE ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ

Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde oluşturdukları koordinasyon merkezinde depremden sonra ilçeye gelen vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyleyen Başkan Engin, “Narlıdere halkının çok büyük bir desteği ile depremzede kardeşlerimiz için hazırladığımız yardım ürünlerini deprem bölgesine gönderdik. Burada da afetzede yurttaşlarımız için belediyemizde bir sosyal market oluşturduk. İlçemize misafir olarak gelen vatandaşlarımızın giyim, gıda ve hijyen gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunu da Narlıdere halkının büyük dayanışması ile gerçekleştiriyoruz. Bu dayanışmayı daha çok büyütmeli ve sürekli hale getirmeliyiz. Çünkü depremzede vatandaşlarımız özellikle hijyen malzemelerine, iç çamaşırı ve bebek ürünlerine acil ve sürekli olarak ihtiyaç duyuyorlar. Her birimizin afetzede vatandaşlarımız için el ele çalışmaya devam etmesi gerekiyor” diye konuştu.

İZİKAD Uluslararası platformlarda İzmir’i temsil ediyor İZİKAD Uluslararası platformlarda İzmir’i temsil ediyor

Depremzede vatandaşlar için acil ihtiyaç listesinde çocuk kıyafeti, çocuk ve yetişkin iş çamaşırı, pijama, çorap, terlik, hijyen ürünleri (şampuan, sabun, ıslak mendil, tuvalet kağıdı, bebek şampuanı, bebek pudrası vb.) yer alıyor. Afetzede vatandaşlar gıda olarak da en çok sıvı yağ, domates salçası, mercimek, bulgur, fasulye, pirinç, çay ve şeker gibi ürünlere ihtiyaç duyuyor. 

Editör: Atakan Şen