İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Efes Selçuk Belediyesiİlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçen Meslek Fabrikası kurslarından biri olan Pastacı Çırağı Kursunu başarıyla tamamlayan 14 kursiyere sertifikaları verildi.

Kentteki iş gücü potansiyelini verimli eğitimlerle arttırarak, nitelikli insan kaynağı oluşturmak için hayata geçen proje kapsamında düzenlenen Meslek Fabrikası Kurslarından Pastacı Çırağı Kursu yoğun ilgi gördü.

Toplamda 124 saat süren kursun sona ermesinin ardından Deppo Efes’te düzenlenen sertifika törenine İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Anıl Kaçar, Efes Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Bilgi Keskin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki Kapı ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Hamdi Bozkurt katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Eğitmeni Aysun Kandemir kursiyerlerin istekli olduklarını da belirterek; “Selçuklu kursiyerlerimizle çok keyifli bir eğitim geçirdik. Bu kurslar istihdama da katkı sağlıyor. Daha önce bunun sonuçlarını gördük. İzmir Meslek Fabrikası kurslarına katılımın artmasını diliyorum” dedi.

Kursiyerlerden Fatma Doğan Selçuk Efes Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Üyesi olarak üretimin içinde olduğunu ancak pastacı çırağı kursu sayesinde üretirken özgüvenlerini geliştirdiklerini belirtti.

Gizem Salık Yavuz, bu tür kursların devam etmesini istediklerini belirterek;  “Kurs uzun saatler sürmesine rağmen zaman su gibi akıp geçti. Bildiğimiz bazı bilgilerin yanı sıra yeni püf noktaları öğrendik. Bu kursların devamlılığını istiyoruz” dedi.

Birçok kurumun ortak çalışmasıyla gerçekleşen bir kursa katılmaktan duyduklarını memnuniyeti dile getiren Hülya İnceoğlu; “Kursumuz başarılı geçti. Ben bu kursun meslek edinmek isteyen arkadaşlarımız için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Hocamıza ve emek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İzmir’de “Gastronomi ve Tasarım Sempozyumu” yapıldı İzmir’de “Gastronomi ve Tasarım Sempozyumu” yapıldı

 Kadriye Yünden ise Efes Selçuk’ta bir pastacılık kursu açılmasından çok memnun olduğunu belirterek; “Bu kursta hem yeni beceriler kazandık hem de çok güzel arkadaşlıklar edindik. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Aysun Hocamıza, Efes Selçuk Belediyemize, halk eğitime ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Editör: Birgül Gümüştaş