Kentte faaliyet gösteren küçük üreticiye ve kent esnafına katkı sunmak amacıyla planlanan panayırın iptalinin ardından Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel düğmeye bastı. Yaşanan bu zorlu süreçte belediye çalışanlarının kullanmış olduğu personel kartlarına 1000 TL yükleme yapılacağını ve bu parayla Efeslim Kart sahibi olan esnaflardan alışveriş yapılabileceğini belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, ayrıca Efeslim Kart sahibi olan esnaflarla farklı bir sözleşme yaptıklarını kaydetti. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, yapılan sözleşme kapsamında belediye çalışanlarının personel kartına yüklenen miktarın yüzde 5’inin Mehmetçik Vakfı’na bağış yapılacağını duyurdu.

Karabağlar Belediyesi’nden esnafa büyük kolaylık Karabağlar Belediyesi’nden esnafa büyük kolaylık

BAĞIŞA DÖNÜŞECEK BİR DAYANIŞMA AĞI KURDU

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Efeslim Kart ile Mehmetçik Vakfı’na da bağışa dönüşecek bir dayanışma ağı kurdu. Kentte faaliyet gösteren küçük üreticiye ve kent esnafına katkı sunmak amacıyla düzenlenecek panayırın iptalinin ardından sosyal belediyecilik uygulamalarıyla Türkiye’ye örnek olan Efes Selçuk Belediyesi Mehmetçikle dayanışma sağlayacak. Efeslim Kart aracılığıyla yapılan bu uygulama, hem belediye emekçilerine destek sağlamak, hem de kent esnafına ve Mehmetçik Vakfı’na katkı sunmak adına toplumsal dayanışmayı güçlendirme adına örnek olacak.

BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL: KALBİMİZ MEHMETÇİKLERİMİZLE BİRLİKTE

Şehit haberleri sonrası iptal edilen yeni yıl panayır etkinlikleri sebebiyle kent ekonomisine yılbaşı öncesi katkı sunarken, Mehmetçik adına da bir çalışma yapmak istediklerini kaydeden Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; ülkeyi yasa boğan 12 şehit haberi ile büyük üzüntü yaşadıklarını dile getirdi. Etkinliklerin iptal edilmesinin ardından yeni yıla girerken ilçe esnafının mağdur olmaması ve ilçe ekonomisinin de biraz hareketlenmesi adına bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel; “Efes Selçuk Belediyesi 4,5 yıldan beri canla başla çalışıyor. Ve bu çalışmayı emekçi kardeşlerimizin emekleri karşılığında yapıyoruz. Dedik ki, çalışma arkadaşlarımız aileleri ile birlikte yeni yılda keyifli vakit geçirsinler. Efeslim Kart; yani onların personel kartlarına bir sefere mahsus olmak üzere 1000’er lira yükleme kararı aldık. Yüklediğimiz bu parayla Efeslim Kart sahibi olan esnaflarımızdan alışveriş edecekler. Ama bunun yanında bir şey daha yapmalıydık. Çünkü kalbimiz Mehmetçiklerimiz ile birlikteydi. İşte o yüzden esnafımızla yapmış olduğumuz anlaşma neticesinde emekçi kardeşlerimize yatırmış olduğumuz bu paralar harcanırken yüzde 5 oranında da Mehmetçik Vakfı’na bağış yapma şartıyla bu sözleşmeyi gerçekleştirdik” diyerek; acıların yaşanmayacağı bir yıl diledi.

Editör: Birgül Gümüştaş