DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı

Toplantıda konuşan EGEKOBİDER Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Bilek, 2023 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek sözlerine başladı. 2024 yılı için planlanan çalışmalar ve hedefler konusunda Danışma Kurulu’na bilgi veren Bilek, 2024 yılının ana temasının işletmeler ve dünya için “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK “olduğunu, dernek hedeflerinin de bu yönde planlandığını belirtti.

KOBİ Zirvesi hazırlığı

Özellikle KOBİ’lerin dünyanın değişim ve gelişimine uyum sağlamalarını önemsediklerini ve üyelere yönelik çalışmanın bu yönde olacağının altını çizen Yüksel Bilek, “2024 yılı EGEKOBİDER’in bir önceki yıla göre atılım yapacağı, güçlü projelerle ses getirecek çalışmalara imza atacağı bir yıl olacak. Üyelerimizi kapsayan, üyeler arası dayanışmayı güçlendiren projelerle iş birliğini de yükselteceğiz” dedi.

Gelecek yıl için işbirliği yapılacak dernekler ve üniversiteler ile protokollerin ön hazırlıklarının yapıldığını anlatan Bilek, “Bununla birlikte  sadece İzmir’de   değil bölgeyi kapsayan federasyonlarda etkin olma protokollerini oluşturduk. Ege KOBİ’lerini buluşturacak bir zirve yapmaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Kuruculardan destek sözü

EGEKOBİDER Kurucu Başkanı olan Fettah Güventürk de KOBİ’lerin gelişiminin ekonomi için önemli bir güç oluşturduğunu ve artık Türkiye’de bu konunun kendi gayretleri sonucunda daha çok anlaşıldığını belirtti.  Dernek kurucularından Fahrettin Selçik ise büyük projelere önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, EGEKOBİDER’in buna gücü olduğunu ve dernek çalışmaları için her zaman desteğe hazır olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda EGEKOBİDER Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Bilek tarafından Danışma Kurulu üyelerine rozet takıldı.

Bilgi İçin:

Şiir İletişim Ajansı/Murat Şahin/[email protected]/05422468833

Editör: Birgül Gümüştaş