İGC Basın Ligi başladı İGC Basın Ligi başladı

ESİAD Dernek Merkezi’nde yapılan genel kurulda yeniden aday olan Mehmet Ali Susam, oy birliği ile başkan seçildi.

EGEV üyelerinin ilgi gösterdiği genel kurul divan seçimi ile başladı. Yapılan oylamada Divan Başkanı İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu olurken, divan üyeliğine ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı ve İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt seçildi.

Geçmiş dönem yönetim ve denetim kurullarının ibrasından sonra tek liste olarak tekrar aday olan Mehmet Ali Susam, genel kurul tarafından oy birliği ile tekrar EGEV Yönetim Kurulu Başkanı olarak yetkilendirildi.

“SAVAŞA KAYITSIZ ŞARTLAR HAYIR DİYORUZ”

Genel kurula hitaben bir konuşma yapan EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, projeler, Ege’nin barındırdığı ekonomik potansiyel ve gelecek projeksiyonu içeren bir konuşma hazırladığını, ancak ortaya çıkan savaş durumu nedeniyle bu konuşmadan ziyade barışın önemine vurgu yapmak istediğini söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yurtta sulh, cihanda sulh düsturunun ne kadar değerli olduğunu bu süreçte bir kez daha gördüklerini hatırlatan Susam, “TV’lerde gördüğümüz iç parçalayan manzaralar hepimizi derinden etkiledi. 80 yıl sonra Avrupa’nın kapısında yine bir savaş tehlikesinin ortaya çıkması hepimizi tedirgin ediyor. İnsanların öldüğü, evinden yurdundan olduğu bir noktada savaşa kayıtsız şartsız amasız hayır demek durumundayız” dedi.

EGEV’in yürüttüğü çalışmaları ve Ege’ye dair hedeflerini de anlatan Susam, konuşmaların ardından yapılan oylamada tekrar EGEV Başkanı seçildi.

Yeni yönetim ve denetim kurulları ise şu isimlerden oluştu:

Mehmet Ali Susam, Ayhan Baran, Sıtkı Şükürer, Hasan Küçükkurt, Fadıl Sivri, Neptün Soyer, Temel Aycan Şen, Mustafa Arslan, Moris Bencuya, Hüseyin Porsuk, Semra Öncü, Taha Aksoy, Fahrettin Zobalı, Mehmet Kendirlioğlu, Okan Telaşeli, İbrahim Tefennili, Koray Özcan, Kaya Üzen, İsmail Kahraman, İsmet Özotraç, Sadık Özkasap.

Denetim Kurulu:

Dr. Faruk Güler, Cemal Tükel, Canan Karaosmanoğlu

Editör: Alper ÜNALAN