Ertuğrul: “Mirası büyütmek bizim görevimiz”

 Açılış töreni yoğun ilgi görürken, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, yeni dernek merkezine kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. EGSD geçmiş dönem başkanlarının derneğe yaptıkları önemli katkılar neticesinde bugün bu dernek binasının açılışını yapma şansını yakaladıklarını dile getiren EGSD Başkanı Ertuğrul, “Kendi mülkümüz olan bu bina, bize geçmiş dönem başkanları ve yönetimlerinin bir mirasıdır. Bizim de görevimiz bu mirası daha etkin ve doğru şekilde kullanarak gelecek dönemlere daha güçlü bir EGSD bırakmak olacak. Yeni dönemde bu hizmet binamızda üyelerimiz için daha güzel ve etkili projelere imza atacağımıza inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kalkan: “EGSD çok özel bir STK”

 EGSD Kurucu Başkanı Necip Kalkan ise EGSD’nin çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, “1992 yılında derneğimizin açılışını o zaman Başbakan olan Süleyman Demirel yapmıştı. O günden bugüne derneğimiz her geçen gün büyüdü, büyürken de hem sektöre hem de kentimize büyük katkılar sundu. Bugün de bu açılışı yapmak bizim için de büyük bir keyif ve onur. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Başkan Saygılı’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Başkan Saygılı’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Konuşmaların ardından dernek merkezinin açılış kurdelesi protokolün katılımılarıyla kesildi.

 

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal