Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim alan 19 öğrenci, 19 veli ve 19 eğitmen, Kuşadası’nda Engelsiz Eğitim Kampına katıldı. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen Kampa Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim alan otizmli, zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler ile her bir öğrenci için birer veli ve birer eğitmen eşlik etti. Üç gün boyunca çeşitli atölyeler ve konferansların düzenlendiği Eğitim Kampında, öğrenciler kaliteli zaman geçirip eğlenirken, aileleri de en az öğrenciler kadar kaliteli zaman geçirip birbirinden farklı etkinliklerle eğlenme imkanı buldu.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge’den Eşrefpaşa Hastanesi’ne destek Uluslararası Rotary 2440. Bölge’den Eşrefpaşa Hastanesi’ne destek

Ailelere Engelsiz Eğitim

Öğrenciler üç gün süren Engelsiz Eğitim Kampında, çeşitli atölyelere katılırken; aileler Cinsel Eğitim, İstismar ve Kendini Koruma, Otizmle Yaşamak, Güvenlik Becerileri, Otizmde Dil ve İletişim Becerilerinin Desteklenmesi ve Serbest Zaman Becerileri konularında uzmanlardan eğitim aldılar. Aileler ve öğrencilerin birlikte oldukları saatlerde de Müzik Terapisi ve Neyzen Kerem Tufan tarafından Ney Dinletisi ile iyi vakit geçirmeleri de sağlandı. İzmir Bostanlı Rotary Kulübü, Kuşadası Güvercinada Rotary, Rotary 2440. Bölge Federasyonu işbirliğinde, Kuşadası Tusan Otel, Fu Yapı, İlkim İnvest, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Otizm Derneği’nin de katkı verdiği Engelsiz Eğitim Kampı’nın önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi planlanıyor.  

Editör: Atakan Şen