İzmir Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkan Adayı Seyfettin Dağ, Karabağla-Buca ilçeleri sınırlarında yer alan Mobilya Sitesinde esnafı ziyaret etti. Esnafın siteyle ilgili şikayetlerini dinleyen Dağ, özellikle çöp alanları ve yangınlarla ilgili sıkıntıların olduğunu belirtti.

IMG_0214-min
Dağ, Mobilya Sitesi’nin sadece Karabağlar için değil İzmir için çok önemli ekonomik bir faaliyet alanı olduğunun altını çizerek, “10 binden fazla meslektaşımız burada üretim yapıyor. Onun bir 5-6 katı emekçi buradan ekmeğini kazanıyor. Burası adeta Karabağlar’ın ve İzmir’in ekonomisinin atardamarlarından biri. Gelin görün ki meslektaşlarımız çöpü, kokunun içinde hizmet veriyor” diye konuştu.

Seçim Öncesi Seferihisar'da Yaşanan İş Vaadi Hayal Kırıklığı! Seçim Öncesi Seferihisar'da Yaşanan İş Vaadi Hayal Kırıklığı!


KİMİN GÖREVİYSE ARAŞTIRACAĞIZ
Dağ, Mobilya Sitesinin sağlıklı koşullara kavuşması için yerel yönetimnler ve hükümet düzeyinde her türlü girişimde bulunacaklarının altını çizerek, “Burası bir sanayi alanı. Buradaki katı atıkların toplanması kimin görev alanındaysa gerekli araştırmayı yapıp, esnafımızla beraber girişimlerde bulunacağız. Ayrıca sitenin içine mobilya üretimiyle alakası olmayan kimselerin çöplerini buraya yığdıklarını görüyoruz. Buna müsaade edilmemesi için ne gerekiyorsa gayret göstereceğiz” sözlerine yer verdi.


DUMAN İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ
Site esnafından Cüneyt Tosun da çöp alanlarıyla ilgili ciddi bir mücadele verdiklerini söyleyerek, “Defalarca mücadele ettik. Burayı taşlarla çevirdik. Buna rağmen dışarıdan gelen insanlar oluyor. Çöplerini buraya atıyorlar. Defalarca tartışma çıktı. Burada her gün bu atıklar yakılıyor. Yangın tehlikesi yaşıyoruz. Ayrıca dükkanlarımızın içi is oluyor. Dumandan çalışamıyoruz. Burası adeta itfaiyenin staj alanı haline geldi” ifadesini kullandı.

Editör: Atakan Şen