Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi Sergi Alanında düzenlenen fotoğraf sergisine Dekan Prof. Dr. Esin Çeber Turfan, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Özkeskin, akademisyenler, öğrenciler ve fakülte idari personelleri katıldı. 

Serginin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Esin Çeber Turfan, “Atatürk’ün spora verdiği önemi vurgulayan fotoğraf sergimizde; Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk’ü anmayı, Mustafa Kemal Atatürk’ün spora ve fiziksel aktiviteye verdiği önemi vurgulamayı, Cumhuriyet döneminde spor tarihinin anlaşılmasını sağlamayı ve projeye katılan bireylerin spor ve fiziksel aktivite konusunda farkındalığını artırmayı amaçladık. Bu yüzden sergide emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulundan akreditasyon atağı EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulundan akreditasyon atağı

“Atatürk, spora sadece bir beden eğitimi olarak bakmamıştır”

Sergide Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Özkeskin tarafından, Atatürk’ün sevdiği müzikler ve marşlar eşliğinde slayt sunumu gerçekleştirildi. Doç. Dr. Özkeskin “Atatürk, spora sadece bir beden eğitimi olarak değil, aynı zamanda bir kültür, bir medeniyet, bir ahlak ve bir vatan sevgisi olarak bakmıştır. Görmekte olduğunuz bu fotoğraflar, Atatürk’ün spora olan ilgisini, spora katılımını ve sporu teşvik ettiği anları göstermektedir. Bunun yanında Atatürk, Türk sporcularla gurur duyduğunu her fırsatta dile getirmiştir. 1924 Paris Olimpiyatları’nda Türk Bayrağını göndere çektiren ilk Türk güreşçi Yaşar Erkan’a ve 1936 Berlin Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan güreşçi Ahmet Kireççi’ye tebrik mektubu göndermiştir” dedi.

Sunumun sonunda Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Turfan tarafından serginin düzenlenmesinde katkıda bulunan Doç. Dr. Mehmet Özkeskin’e, etkinlik sponsoru Sercan Dökme’ye ve öğrenci temsilcisi Kadir Özkan’a teşekkür belgesi verdi.

.

Editör: Birgül Gümüştaş