Genel Kurulu’nu her yıl Avrupa'nın başka bir ülkesinde gerçekleştiren, bilimsel ve eğitim amaçlı bir Uluslararası Dernek olan EURORESO, bu seneki Genel Kurulu’nu Türkiye’de EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği ev sahipliğinde İzmir’de yaptı.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını gerçekleştiren EGİAD Başkan Vekili Arda Yılmaz, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde nüfusun ekonomik gelişimini, yaşam standartlarını ve bilimsel kaynaklarını iyileştirmeye yönelik faaliyet gösteren EURORESO’ya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi potansiyel iş birlikteliği fırsatlarına açık olduklarını iletti.

36 ülkenin üye olduğu EURORESO Genel Kurulu’nda bir sunum gerçekleştiren EGİAD Başkan Vekili Arda Yılmaz, bilimsel ve eğitimsel bir amaçla uluslararası bir dernek olan kurumun, kâr amacı gütmeyen bir birliktelikten oluştuğunu dile getirerek, “İş bulma, sosyal entegrasyon, özel veya kamusal şirketlerin kurulması ve geliştirilmesini kolaylaştıran programlar kurmak, kabul etmek ve geliştirmek üzerine çalışan bir örgütü ağırlamaktayız” dedi.

                         DSC_8773  DSC_8749

Katılımcılara EGİAD hakkında bilgilendirme gerçekleştiren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler kapsamında yapılan yurtdışı iş gezilerini, yurtdışı bağlantılı projeleri, Global Compact üyeliği çerçevesindeki EGİAD faaliyetlerini ve EGİAD Melekleri’nin girişimcilik faaliyetlerini aktardı.

EURORESO Direktörü Fernando Benavente ise geçtiğimiz yıl Mart ayında İspanya Valencia’da yapılan Genel Kurul toplantısının, bu yıl İzmir’de yapılmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Ege Üniversitesi sertifika sayısında zirvede! Ege Üniversitesi sertifika sayısında zirvede!

Toplantı, geçtiğimiz yılın değerlendirilmesinin ardından, yeni katılan üyelerin organizasyonlarını tanıtmasıyla devam etti. Daha önce 30 ülkeden 65 organizasyonun üye olduğu EURORESO, yeni katılımlarla 36 ülkeden 80 organizasyona ulaşmış durumda. Genel Kurul Toplantısı, bu yıl eklenen yeni projeler kapsamında AB proje ortaklıklarının geliştirilmesi stratejisiyle tamamlandı.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal