Saygılı’dan bayram mesajı; “İyilik ve güzelliğe kavuştursun.” Saygılı’dan bayram mesajı; “İyilik ve güzelliğe kavuştursun.”

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı geride kalırken, İzmir’de öğrenciler, yaz tatilini geçirmek için memleketlerinin yolunu tuttu. Evlerde kalan bir kısım öğrenciler evleri boşaltırken, yurtlarda kalan bir kısım öğrenci de yeni eğitim ve öğretim yılında eve çıkmak için hazırlıklara başladı. Şehirde 6’sı devlet, 4’ü özel olmak üzere toplam 10 üniversite bulunurken, bu üniversitelerde yaklaşık 200 bin öğrenci eğitim hayatını sürdürüyor. İzmir’de devlet ve özel yurtlar bulunurken, öğrenciler evlerde de barınma ihtiyacını gideriyor. Pandemi ile birlikte üniversitelerin bir yıl aradan sonra tekrar yüz yüze eğitime başlaması, öğrencilerin yurt ve ev sıkıntısı yaşamasına neden olmuş, eğitim öğretim yılı başladıktan bir süre sonra barınma sorunu sona ermişti.

Tek banyodan 4 banyo çıkardı

Öte yandan İzmir’de ilk defa bir evin odalara bölünerek, emlakçı tarafından, internet üzerinden kiralık ev duyurusu yapan sitede, öğrenciye kiralık oda vermeye başladığı dikkat çekti. Buca’daki 180 metrekare evinin 3 odasını, yurtlardaki gibi tek kişilik yatak, eşya dolabı ve çalışma masası koyan ev sahibinin, banyoyu, pvc ile yan yana 4 duşa kabin çıkardığı görüldü. Odanın fiyatı ise 1500 TL olarak belirlendiği görüldü.

Editör: Atakan Şen