EGEKAF kapsamında EÜ Emel Akın Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım, Giyim Üretim Teknolojisi ve Tekstil Teknolojisi bölümleri öğrencileri ile bir araya gelen EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, “Son derece verimli ve hedefe yönelik organize edilen bu fuara gençlerimizin ilgisi büyük. Biz de sunduğumuz katkıyla geleceğin tasarımcılarının atölye çalışmalarına destek vermek istedik” dedi.

“Geleceğin tasarımcılarının yanındayız”

21-22 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenen etkinlik kapsamında Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu bünyesinde eğitim veren Moda Tasarım, Giyim Üretim Teknolojisi ve Tekstil Teknolojisi bölümleri öğrencileri ile bir araya gelerek hem gençlerin atölye çalışmalarını izlediklerini hem de gençlerin sektöre yönelik beklenti ve görüşlerini aldıklarını ifade eden EGSD Başkanı Ertuğrul, “Yürüttüğümüz tüm projelerde moda, hazır giyim, tekstil ve tasarım sektörlerini daha yukarılara taşıma hedefiyle hareket ediyoruz. Üniversitede eğitim alan, geleceğin moda tasarımcılarının yanında yer almak, onlarla diyalog kurmak bizim açımızdan da ufuk açıcı oluyor” dedi.

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu  Müdürü Doç. Dr. Gonca Özçelik  Kayseri’nin ev sahipliğinde, Öğretim Görevlileri Berna Aybartürk ve Şükran Tümer’in nezaretinde gençlerin yaratıcılıklarını ortaya çıkardıkları Tasarla, Kes, Yeniden Yarat Tişört atölye çalışmasına katkı koymaktan mutlu olduklarını söyleyen EGSD Başkanı Ertuğrul, “Gençlerin bu atölye çalışmasında kullanacakları tişörtleri tedarik ederek gençlerin yaratım süreçlerine küçük de olsa bir katkı koymak istedik. Geleceğin tasarımcıları, modacıları gençlerinin ne kadar yaratıcı olduklarını bu atölye çalışmasında bir kez daha gördük. Hepsini kutluyorum” diye konuştu.

Dünya Tarımı 19. kez AGROEXPO'da buluşuyor Dünya Tarımı 19. kez AGROEXPO'da buluşuyor

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gonca Özçelik  Kayseri ise sektör temsilcileri ile buluşmaların çok faydalı olduğunu, her zaman işbirliğine hazır olduklarını belirtti. 

Editör: Atakan Şen