Trakya’da İzmir rüzgârı Trakya’da İzmir rüzgârı

105 ülkeden gelecek alıcılar ile rekor kırılmasının beklendiği fuara her yıl İtalyan sektör temsilcilerini davet ederek ağırladıklarını söyleyen İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, “Dünyada İtalyan modası önemli bir yere sahip. İzmir’in de bu önemli Fuarı’na İtalyan firmalarını davet ederek katılımlarını sağladık, her iki ülkenin sektör temsilcileri için önemli bağlantılar kurulacağına inanıyorum” dedi.

“İtalya ile İzmir arasında köprüyüz”

 

İtalya’da Mermer Fuarı ile beraber IF Wedding Gelinlik Fuarı’nın büyük bir karşılığı olduğunu söyleyen İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, her iki fuara da çalışarak İtalyan sektör firmalarını İzmir’e getirdiklerini ve İtalya ile İzmir arasında köprü olduklarını söyledi.

Pandemi sebebiyle bu sene katılımın düşük olmasına rağmen yine de 4 büyük alım gerçekleştiren İtalyan firmasının IF Wedding’e katılımlarını sağladıklarını söyleyen  Alba, “İtalya’dan gelen firma temsilcileri Fuar’da firmalar ile görüşecek ve iş bağlantıları kuracaklar. Ayrıca İzmir Ticaret Odası’nda yapılacak ikili görüşmelere katılacaklar. İki ülke arasında köprü olmaktan, iki ülkenin ikili ticaretinin gelişimi için çalışmaktan mutluyuz” dedi.

Gelen heyet içinde hazır ürün almak ve üretim yaptırmak isteyen firmaların bulunduğunu ifade eden Alba, “IF Wedding, Mermer Fuarı ile beraber İtalya’da karşılığı olan bir fuar. Yapılmaya başlandığından beri bu iki fuar ile özel olarak ilgileniyoruz. İtalya genelinde çalışmalar yürütüyor ve katılım sağlıyoruz. Aralarında Türkiye ile hiç ticaret yapmamış firmaların olması önemli, yeni ve taze iş bağlantıları kurulmasını ve iki ülkenin ticaret hacminin artması temel dileğimiz ve hedefimiz” dedi.

Mart ayında Mermer Fuarı’na da çalıştıklarını ve yine alım heyeti getireceklerini söyleyen Alba, “Umuyorum verimli iş ilişkileri kurularak iki ülke sektörlerinin de kazandığı bir fuar olur” diye konuştu.

Editör: Atakan Şen