İF Wedding Fashion İzmir, 16. Kez kapılarını açıyor. Türkiye’den ve dünyadan sektör profesyonellerini buluşturacak Fuar ile birlikte Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) danışmanlığında yapılan Gelinlik Tasarım Yarışması’nın da teması Modaverse olarak belirlendi. 13 yıldır sektöre değerli tasarımcılar kazandıran yarışma, Modaverse teması ile dönüşen tasarımları, üretim sürecini ve modayı da dönüştürmeye devam edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde, Moda ve Hazır giyim Federasyonu (MHGF) destekleriyle,  İZFAŞ tarafından gerçekleştirilecek olan 16. IF Wedding Fashion İzmir 2022 “Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı”, 22-25 Kasım 2022 tarihinde Türkiye’den ve dünyadan sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. 2007 yılında EGSD’nin öncülüğünde temelleri atılan IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, Türkiye’deki gelinlik, abiye ve damatlık sektörlerinin gelişmesinde ve dünya pazarlarına açılmasında çok önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Turizmde “HORECA” sevinci Turizmde “HORECA” sevinci

 4 gün boyunca kent hareketlenecek

Bu yıl 222 katılımcı ile 20 bin metrekareyi aşan alanda, yüzü aşkın ülkeden, binlerce profesyonel alıcıya ev sahipliği yapacak ola IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, Avrupa ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu’dan katılımlarla büyümeye devam ediyor. EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, gelinlik ve abiye sektörünün bir yıl boyunca bu fuara hazırlandığını ifade ederek, “4 gün boyunca yaşanacak olan hareketlilik tüm şehre yansıyacak. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kentimizin, ülkemizin ve sektörümüzün gururu haline geldi” dedi.

Gelinlik Tasarım Yarışmasının Teması MODAVERSE

 Fuar kapsamında EGSD danışmanlığında 2010 yılından bu yana organize edilmekte olan “Gelinlik Tasarım Yarışması”nın bu yıl da yapılacağını vurgulayan EGSD Başkanı Ertuğrul, “Bu yarışmamız ile 13 yıldır sektöre değerli tasarımcılar kazandırılmaya devam ediyoruz. Yarışmanın teması bu yıl “Modaverse” olarak belirlendi. Dönüşen alışkanlıklar tasarımları, üretim sürecini ve modayı da dönüştürmeye devam ediyor. Moda sektörü hızlı bir ivme ile bu sürece adapte olmaktadır. Gelinlik Tasarım Yarışması, tasarımcıya yeteneklerini özgürce sergileyebileceği bir platform sunmakta, genç yeteneklerin moda sektöründeki yerini almaları için fırsat yaratmaktadır. Ödül olarak verilen performans defilesi tasarımcıların markalaşmaya adım atmaları için önemli bir teşvik unsuru oluyor” dedi.

Ödüller sahiplerini bulacak

Gelinlik Tasarım Yarışmasının jüri başkanlığını EGSD yönetim kurulu üyesi Övge Yıldızhan Subaşı tarafından yürütüldüğüne dikkat çeken Ertuğrul, “Finale kalan 15 tasarım, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği üyesi olan moda tasarımcılarının atölyelerinde dikilmektedir. Fuarın ilk günü gerçekleştirilecek olan yarışma defilesi ile ödüller sahiplerini bulacak. Tüm adaylar heyecanla dikim sürecinde çalışmalarına devam ediyor. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal