“Giyside Sanat” teması ile açılan sergide; Emel Akın Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf Giyim Üretim Teknolojisi ve 2. Sınıf Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinden oluşan genç sanatçıların özgün eserleri yer aldı. Sergi açılışına, Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gonca Özçelik Kayseri,  EÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkan Yardımcısı ve EgeArt Küratörü Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı, Sergi Yürütücüsü Öğr. Gör. İlknur Bademci, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Sergi Yürütücüsü Öğr. Gör.  İlknur Bademci, “Giyside Sanat teması ile hazırladığımız ‘Giyilebilir Sanat’ sergimizde, öğrencilerimiz, sanatın birçok dalından ilham alarak eserlerini oluşturdular. Hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kumaşlara taşıyan Moda Tasarımı ve Giyim Üretim Teknolojisi Programı öğrencileri, çalışmalarını kumaş üzerine dijital çalışma, illüstrasyon tekniği, kumaş üzerine akrilik boyama, nakış gibi tekniklerle kumaşlara yansıttılar. Kumaş üzerine hazırladıkları tasarımları giysiye dönüştüren öğrenciler, giyebilir sanat kavramıyla sanatı moda alanına taşıyan eserler ürettiler. Sanatsal bakış açılarını giysi tasarımıyla nasıl birleştirebilecekleri konusunda önemli deneyimler kazandılar. Bu süreçte edindikleri bilgi ve deneyimler, hem teknik donanımlarının hem de pratik becerilenin gelişmelerine önemli katkı sağladı. Ayrıca bu edinimlerle iş hayatına başladıklarında sektöre önemli katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Sergide yer alan öğrencilerim Mustafa Çataloğlu, Nazlıcan Kotlu, Zeynep Bostancı, İlahida Dumlupınar, Derya Deniz, Umay Erzen, Alihan Çayır, Ruken Doğan, Şeyda Yaren Şen, Ayser Kartan ve sergi fotoğraflarını çeken Kaan Mert Kıraç’a emekleri ve motivasyonları için teşekkür ediyorum” dedi.

Narlıdere Belediye Tiyatrosu, 20. yıl prömiyerini Tom, Dick ve Harry ile yaptı Narlıdere Belediye Tiyatrosu, 20. yıl prömiyerini Tom, Dick ve Harry ile yaptı

Açılış sonunda EgeArt Küratörü Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci, Öğr. Gör. İlknur Bademci’ye “Teşekkür Belgesi” verdi. Ayrıca öğrencilere katılım belgeleri Emel Akın MYO Müdürü Doç. Dr. Gonca Özçelik Kayseri  tarafından takdim edildi.

 

Editör: Atakan Şen