Gödence’nin 50 yıllık başarı ve mücadele öyküsü belgesel oldu

Gödence Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin 50 yıllık başarı ve mücadele öyküsü belgesel oldu. ‘50. Yılında Gödence’ adını taşıyan belgeselin gösterimi 20 Mart Pazartesi günü saat Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak

Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi ve İzmir Kooperatif Hareketi işbirliğinde, Gödence Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin 50 yıllık başarı ve mücadele öyküsü belgesel film oldu. “50. Yılında Gödence” adını taşıyan belgesel Nilgün Yanık Emiroğlu yönetmenliğinde çekildi. Köy halkının, kooperatifin tarihi ve bugüne kadar verdiği mücadeleyi, köyde yapılan çalışmalar eşliğinde anlattığı belgeselin görüntü yönetmenliğini Ramazan Emiroğlu yaptı. Macit Sonkan’ın sanat yönetmeni olduğu belgeselde, müzikler ise Emre Kızıl ve Tayfun Şakalakoğlu imzası taşıdı.
Başka Bir Okul Mümkün İzmir Eğitim Kooperatifi Üyesi Yasin Sancak, ’50 Yılında Gödence’ belgeseli hakkında, “İzmir, birçok alanda olduğu gibi kooperatifçilik hareketinde de ülkemizin öncü illerden biri olagelmiş uzun zamandır. Bir eğitim kooperatifi olarak, bu hareketin ve bir köy kalkınma kooperatifinin 50 yıllık hikayesini anlatan belgeseli izlediğimizde bu mücadele ve başarı öyküsünü İzmir’deki ilgili bileşenlerle paylaşmak ve birlikte kutlamak istedik” diyerek galaya davet etti. 20 Mart 2023 Pazartesi günü gala gösterimi yapılacak belgesel, Fransız Kültür Merkezi’nde düzenlenecek özel bir etkinlikle izleyiciye sunulacak. Gösterim saat 18.30’da başlayacak.

Büyük Çarşı Bornova’ya yakışacak Büyük Çarşı Bornova’ya yakışacak

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal