Bayraklı’daki tarihi üçüz bina yenileniyor Bayraklı’daki tarihi üçüz bina yenileniyor

Menemen Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla kurduğu gönül sofralarına 5 bin vatandaşın katıldığı Kent 2 ile devam etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın da katıldığı iftar programında Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Yapacağımız projelerle Kent 2’nin güzelliğine güzellik katacağız” dedi. Menemen Belediyesi, mübarek ramazan ayında düzenlediği iftar sofralarına dün Kent 2 ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, MHP Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük, MHP Milletvekili adayları Doç. Dr. Eyüp Erim Ergören, Abdulkadir Bektaş, Ahmet Deha İnal, Eski Kent 2 Belde Belediye Başkanı Feyzullah Ergin, kamu kurumları ve STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İftar öncesi tasarruf musikisi dinletisi gerçekleştirildi. Okunan ezanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı. Vatandaşlara gül suyu ve şerbet ikramında bulunuldu. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından başlattıkları yardım kampanyasına destek veren tüm Kent 2’li hemşehrilerine teşekkür etti.

kent2iftar (1) kent2iftar (3) kent2iftar (4)

KÜTÜPHANE KENTİ ULUKENT
Müjdeleri de sıralayan Pehlivan, “Biliyorsunuz göreve gelir gelmez Menemen Belediyesi Ulukent Anaokulu’nu ilçemize kazandırmıştık. Büyük rağbet gören anaokulu sayılarımızı artırıyoruz. Ücretsiz eğitimin verildiği Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezimizin 3. şubesini de Ulukent’te hizmete açıyoruz. Ulukentimize bir de 8 bin metre kare alana sahip modern bir kütüphane inşa ediyoruz. Projesi biten kütüphanemizin ihalesini gerçekleştireceğiz. Halı sahasını yenilediğimiz mahallemize ayrıca bir spor kompleksi inşa ediyoruz. Yine çocuklarımıza yönelik bir Çocuk Köyü’nü mahallemizde inşa ediyor olacağız. Cumhuriyet Parkımızın büyük ilgi gören kafeteryamızı da yeniliyoruz. Fen İşleri ekiplerimiz tüm yollarımızı yenilemeye başlıyor. Mahallemize bir de sağlık ocağı kazandırıyoruz. Menemenimizin her köşesine hizmet götürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor, Ramazan Bayramınızı da şimdiden canı gönülden kutluyorum” dedi.

ERGÖREN: “GEÇMİŞİ UNUTMAYACAĞIZ”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Adayı Doç. Dr. Eyüp Erim Ergören davetleri için Başkan Vekili Aydın Pehlivan’a teşekkür ederek, Cumhur İttifakı’nın bir parçası olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Ergören, “Biliyorsunuz 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası kurulan Cumhur İttifakımız, ülkemiz için birçok kazanım ortaya koymuştur. Eğer dünü unutursak, yarını hazırlayamayız. Bu yüzden 14 Mayıs seçimlerinde iktidarın hüküm sürmesi önemlidir. Bunun devam etmesi için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”diye konuştu.

kent2iftar (6) kent2iftar (7) kent2iftar (8)

DAĞ: “İZMİR KUVAYİ MİLLİYE ŞEHRİDİR”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Aydın Başkanımızı ve belediye emekçilerimizi, mübarek Ramazan ayında örf ve adetlerimizi yaşatmak için gösterdikleri üstün çabaları için kutluyorum. İftar sofralarında böyle bir kalabalığı bir araya getirmek, birlik ve beraberliğin göstergesidir. Bizden önceki yönetimlerin alışık olmadığı bir şeydir bu. Malumunuz seçim dönemine giriyoruz. 2022 yılı, dünyanın en zor yılı olarak tarihe geçti. Rusya Ukrayna savaşıyla beraber enerji fiyatlarının fırlamasını hep beraber yaşadık. Bunların maliyetinin bize yansıması oldu. Ardından doğal afetler nedeniyle büyük üzüntüler yaşadık. Çok şükür ki ülkemiz çok güçlü lidere, çok güçlü bir millete sahip. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Önümüz de çok açık. İzmir de, benim yuvam. Vekilliğini gururla yaptığım şehir. İzmir, kuruluşun kurtuluşun Kuva-yi Milliye şehridir. Şimdi 14 Mayıs’ta ya istikrara oy vereceğiz, ya da kaosa… Bakın terör sevicilerin dağlarda bayırlarda kurdukları ittifakla ilgili açıklamaları oldu. Hiçbirine cevap vermedik. İnşallah sandıklarda onlara en güzel cevabı halkımız verecektir” diye konuştu. İftarın ardından vatandaşlarla sohbet edip, istek ve taleplerini not alan Dağ ve Pehlivan’ın sonraki adresi Menemen Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinin düzenlediği Şehir Parkı oldu. Burada stantları gezen protokol, vatandaşların bayramlarını da şimdiden kutladı. Dağ ve Pehlivan, Menemen Belediyesi’nin yeniden düzenleme çalışması yaptığı Lise Yolu’nu gezdi. Menemen Belediyesi’nin iftar sofraları bugün Koyundere ile devam edecek.

kent2iftar (9) kent2iftar (10) lise yolu

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal