Menemen Belediyesi’nin 29 Ekim’de Mermerli Mahallesi’nde açılışını gerçekleştirdiği modern Halil Alkaya Pazaryeri, kısa sürede büyük beğeni topladı. Toplamda 21 bin metrekare alanda 2 katlı inşa edilen pazar projesinin zemin katında gıda ürünleri, üst katında ise tekstil ürünleri vatandaşların satışına sunuldu. Duyurular için özel ses sistemi, bay ve bayan tuvaletleri, bay ve bayan mescitleri, bebek emzirme odası, yürüyen bant, kamera, zabıta odası ve çay ocağı bulunan Halil Alkaya Pazaryeri, esnaf ve vatandaşlardan tam not aldı. Pazaryeri sayesinde artık sokak araları yerine modern tesiste tezgâh açan esnaf, işlerinin arttığını ifade etti. Vatandaşlar da soğuk kış aylarında korunaklı bir şekilde alış veriş yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Ne dediler:
Süreyya Eroğlu (60): 20 yıldır Menemen’de pazarcılık yapıyorum. Yeni pazaryerimiz Menemenimize çok yakıştı. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü bizi yazın sıcaktan, kışın da yağmurdan, çamurdan kurtardı. Bununla birlikte işlerimiz de arttı. Allah razı olsun. Okan Dinar (36) : 15 yıldan beri Menemen’de esnaflık yapıyorum. Belediyemizden Allah razı olsun. Gerçekten çok güzel bir pazar yeri oldu. Çok memnunuz. Kışın açmak zorunda kaldığımız şemsiyeler ‘uçacak’ korkusuyla bizleri tedirgin ediyordu. Çok şükür artık modern bir pazaryerine kavuştuk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Tenzile Körpe

Bayraklı'da 19 Mayıs etkinlikleri başladı Bayraklı'da 19 Mayıs etkinlikleri başladı

Tenzile Körpe: Köylüye değer veren bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Sağ olsun ki köylü üreticileri olarak bizlere pazar yerinde yer verdi. Çok şükür ki işlerimiz de yolunda. Allah bin kere kendisinden razı olsun.

Ersin-Figen Yoldaş: İlçemizin böyle bir kapalı pazar yerine çok ihtiyacı vardı. Hem esnaf hem biz, kışın ve yazın mağdur oluyorduk. Belediye Başkanımız verdiği sözü tuttu ve pazar yerini bitirdi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Adem Demirel (74): Çok güzel bir hizmet olmuş. Büyük bir ihtiyaç giderilmiş oldu. Belediyemize teşekkür ediyorum.

Adem Özcan: Pazar yeri ilçemize çok yakıştı. Kapalı olması bizler için büyük avantaj. Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

DÜKKÂNLAR İHALEYE ÇIKTI
Öte yandan pazar yerinin ön cephesinde bulunan 15 dükkân, Menemen Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ihale ile 3 yıllığına kiralandı.

Editör: Atakan Şen