Hasan Tahsin ile '90 Saniye'de' önemli mesajlar...

Uluslararası Mitoloji Film Festivali sona erdi Uluslararası Mitoloji Film Festivali sona erdi

Deneyimli gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş'ın fikirlerini aktaracağı yepyeni programı; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 saniye'de... " yayına başladı. 

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saati'nde' önemli  mesajlarla, sizlerle oluyor.

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa,kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 saniye'de" sizlerle olacak.

Bugünkü özel mesaj... 

Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de şu mesajı verdi: 

Kocabaş, "Böyle demokrasi olur mu? Sadece üç gün kaldı belki de kader seçimine. Dikkat ettiniz mi iktidar ayrı telden, muhalefet ayrı telden çaldı oynadı.  Üç gün daha da böyle devam edecek. Oysa 2022 seçimindenden önce böyle miydi? Hatta o tek kanallı televizyon zamanında bile bu günden daha kaliteli demokrasi vardı. Demirel, Ecevit, Türkeş, Erbakan, Erdal İnönü, Turgut Özal,  Turgut Sunal sonraları Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Doğu Perinçek bunlar hemen aklıma gelen liderler. Genel seçimler öncesi ne anlamlı oturumlar olurdu hatırlıyor musunuz? Hatta 1993'te Alparslan Türkeş en karşı olduğu tek milletvekili Orhan Doğan'la çıkmıştı ekrana. Sonra ne oldu peki? Hatırladığım son birliktelik 25 Ekim 2002'de Kanal D'de Uğur Dündar'ın sunumuyla Recep Tayyip Erdoğan'la Deniz Baykal buluşmasıydı. Yani seçime giren partilerin liderleri 21 yıldır hiçbir şekilde halk önünde buluşup tartışmadılar. Cumhuriyetin 100'üncü yılında bir hassas seçim var ve yine böyle bir ekran açılmayacak. İktidar kendi kendine muhalefet kendi kendine konuşacak. Nedenini düşündünüz mü hiç? Bunu isteyen iktidar peki neden? Meclis çatısı altında buluşacak olanlar halkın önünde neden buluşmuyor? İşte bu sorulara yanıt bulduğumuzda demokrasiyi de yaşam biçimi seçeceğiz belki de... dedi.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal